ДВА КРИЛА ОДНІЄЇ ЛЮБОВІ

Публікації Трибуни Праці

 

Київська юність Фейги Подольської

Про це  можна докладно розповідати, адже у літньому віці вона написала вельми цікаві спогади про той період свого  життя. Але ми обмежимося лише кількома характерними штрихами.

Отже, в 1899 році в Києві в родині коваля Вольфа Подольського та його дружини Рахілі народилася старша дочка Фейга. Під цим ім’ям дівчина жила до від’їзду в Ерець-Ісраель*, де  взяла ім’я Ципора. А згодом у родині її первинне ім’я Фейга скоротили до Феня, тож саме це ім’я й вибито на граніті   її могили в Іванкові.

Її батько працював, не покладаючи рук, ковалем, а мати попервах займалася торгівлею – так що на той час сім’я вважалася забезпеченою. У сім’ї було шестеро дітей.

Ось як Фейга згадувала про київські погроми євреїв 1905 року. Вони сховалися в сусідів, а вночі їхню квартиру пограбували. Проте у когось з погромників заговорила, видно, совість і наступної ночі вузол із частиною їхніх речей перекинули їм через паркан…

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 

На знімках: Фейга Подольська до від’їзду в Ерець-Ісраель; Ар’є Боєвський на озері Кінерет. 1930-ті рр.; ліцензія А. Боєвського на роботу в Хайфському порту. 1942 р.; могила А. Боєвського на Оливній горі в Єрусалимі.