Степанов очікує поставки 22 млн доз вакцин

Новини України

Україна має домовленості про постачання протягом року вакцин, яких вистачить на щеплення лише для 11 мільйонів українців.

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що Україна очікує отримати в поточному році щонайменше 22,6 мільйона доз вакцин різних виробників проти коронавірусу. Про це він заявив на брифінгу в середу, 24 лютого.

За його словами, “цього обсягу цілком достатньо для повноцінного проведення програми вакцинації в поточному році”.

Однак, оскільки більшість вакцин потрібно вводити двома дозами, 22,6 млн вакцин вистачить для вакцинації лише 11,3 млн українців.

“У рамках візиту в Індію вдалося вирішити кілька стратегічних завдань, зокрема попередньо домовитися про додаткову партії вакцин розробки американської компанії Novavax. Попереду контрактування ще 5 млн вакцин компанії NovaVax”, – сказав Степанов.

Він зазначив, що на сьогоднішній день очікуються поставки вакцин від компанії Pfizer в рамках ініціативи COVAX – більш ніж 100 тисяч доз, від компанії Sinovac – близько 2 мільйонів доз, компанії AstraZeneca – 1,5 мільйона доз повинні отримати від Serum Institute і також до 4 мільйонів від Serum Institute, або від іншого виробника в рамках ініціативи COVAX.

“Від компанії NovaVax 10 мільйонів доз вакцин у нас вже підписано і на 5 мільйонів сподіваємося найближчим часом укласти контракт відповідно до досягнутих мною домовленостей”, – сказав Степанов.

Він додав, що МОЗ не збирається зупинятися і буде ще контрактувати закупівлю вакцин.

Також Степанов заявив, що в Україні будуть проходити випробування індійської вакцини у формі спрею.

Як повідомлялося, сьогодні в Україні почалася вакцинація. Вранці почали розвозити по регіонах вакцину, яка прибула вчора.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet