ЧОМУ «ІВАНКІВВОДОКАНАЛ» ПІДВИЩИВ СВОЇ ТАРИФИ?

Публікації Трибуни Праці

Після опублікування в нашій газеті («Трибуна праці» за 22 січня ц.р.) повідомлення про намір «Іванківводоканалу» здійснити зміну діючих тарифів на свої послуги в редакцію стали надходити усні та письмові прохання мешканців селища опублікувати в газеті обґрунтування необхідності їх  підвищення. Як це й передбачено вимогами (відповідним наказом) Мінрегіонрозвитку. Авторів листів на цю тему, що були опубліковані (та й не тільки їх), цікавили й інші питання. Зокрема, вони пропонували керівництву комунального підприємства пояснити, що  робиться  стосовно зниження   енергозатрат і підвищення ефективності діяльності КП.

Проте на нашу пропозицію надати  редакції таке роз’яснення керівництво підприємства оперативно не зреагувало. І вже  у минулому номері газети (за  19 лютого ц. р.) були опубліковані нові – підвищені – тарифи на водопостачання, водовідведення та вивезення рідких нечистот. Затверджені  рішенням виконкому Іванківської селищної ради № 88 від 17 лютого 2021 р.

Тепер ось, хоч і з помітним запізненням,  нам таки надійшло роз’яснення деяких питань діяльності «Іванківводоканалу». Котре ми й публікуємо сьогодні.

Наше комунальне підприємство, що перейшло нещодавно у підпорядкування Іванківської селищної ради,  обслуговує водопровідні мережі в селищі загальною протяжністю 71,6 км, 14 артезіанських свердловин, а також 10 км каналізаційних мереж.

В результаті того, що ми несвоєчасно піднімали тарифи на водопостачання, водовідведення та вивезення рідких нечистот, а діючі досі не відшкодовували 100%  фактичних витрат,  й виникла різниця в тарифах. Вона вираховувалася по підприємству і суми збитків подавалися до Департаменту регіонального розвитку та ЖКГ Київської обласної державної адміністрації. По 2015 рік включно цю різницю в тарифах відшкодовували з держбюджету – для погашення нашої заборгованості з податку на додану вартість.  Але це робилося не завжди і не вчасно.  Отож заборгованість держбюджету з дотації на відшкодування різниці в тарифах на 01.01.2016 р.  становила 210,8 тис. грн.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Ігор ЯРЕМЕНКО,

директор  КП ІСР «Іванківводоканал».