Газ для населення: невже платити за формальні “куби” більше не будемо?

Публікації Трибуни Праці

 

Відтепер у платіжках за газ не вказується коефіцієнт приведення до стандартних умов. Газзбути більше не будуть вимагати доплат за обсяги споживання, що виникли в результаті застосування “температурних коефіцієнтів”. А в українців більше не буде приводу для гнівного обурення щодо боргу за газ, що виріс “з повітря”.

Поклали край дворічній “війні за коефіцієнти» не штрафи НКРЕКП,  не рішення судів і не загрози Нафтогазу. Як і будь-яку війну, її зупинили переговори і угоди протиборчих сторін.

Втім, твердий мир цілком може виявитися крихким перемир’ям, про що говорить закулісний характер цих домовленостей. І газова війна може знову спалахнути вже цієї осені, якщо консенсус буде порушений.

По всій Україні постачальники зараз розсилають споживачам платіжки за газ, спожитий у січні. Там вказані показання лічильника, різниця показань за період і середньозважена теплота згоряння. У платіжці за січень відсутнє те, що псувало кров багатьом протягом останніх двох років – температурний коефіцієнт. Однак у платіжках за грудень, що приходили в січні, коефіцієнт приведення до стандартних умов ще вказувався. Це не помилка і не збій в одного конкретного постачальника. Такі платіжки зараз приходять або формуються в електронних документах для всіх. І це результат закулісних домовленостей, які призупинили дію температурних коефіцієнтів.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.