ЗСУ могли зайняти аеродроми Криму в 2014 – генерал

Новини політики

Відповідний план на початку березня розглядав Генштаб, але його відмінив начальник відомства Михайло Куцин, заявив військовослужбовець.

Під час окупації Криму в 2014 році підрозділи Збройних сил України могли зайняти і утримувати кримські аеродроми та інші стратегічні об’єкти, заявив в інтерв’ю Крим.Реалії замначальника головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України Віктор Назаров, який входив до складу військової делегації до Криму.

“Ті задуми передбачали наше силове втручання в Криму. Ми розуміли, що завдання досить складне і навряд чи може бути виконане на 100 відсотків. Але тим не менше взяти під контроль ключові аеродроми, ключові об’єкти, як потім було на Донбасі, воно було реальне. Я досі аналізую і роблю висновок, що це завдання було реальне”, – сказав він.

За словами генерала, відповідний план на початку березня 2014 року розглядав Генштаб ЗСУ. Однак пізніше його скасував начальник Генштабу ЗСУ України Михайло Куцин.

“Аргументація прозвучала так, що ситуація і так дуже напружена, не треба її напружувати ще більше. Все, давайте команду “відставити”, всіх повертати, і нікого не відправляйте, літаки на аеродроми, підрозділи свої в казарми, і на цьому закінчуємо”, – заявив Назаров.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав “три кити” для деокупації і реінтеграції Кримського півострова – це стратегія, консолідація і синергія.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet