Всі трансплантації печінки і нирок у 2021 році будуть робити в Україні

Новини України

Цього року жоден українець, який потребує пересадки печінки або нирки, не буде відправлений за кордон, кажуть у МОЗ.

У 2021 році всі операції з пересадки печінки і нирок будуть проходити в Україні. Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов у неділю, 21 березня.

“У цьому році ми вдвічі збільшимо кількість трансплантацій, проведених в Україні. Протягом 2021 року жоден українець, який потребує пересадки печінки або нирки, не буде відправлений за кордон – всі ці операції будуть проходити в Україні”, – написав Степанов.

Міністр обурився тим, що в Україні, де щорічно 5 тисяч людей потребують трансплантації органів, досі живуть “середньовічними міфами про чорних трансплантологів”.

“Я розумію страхи людей, але вони відразу зникають, якщо пересадки органу вимагає близька людина. Я хочу, щоб українці повірили: трансплантація – це не про торгівлю органами, а про життя. Ми повинні позбутися комплексу неповноцінності, перестати говорити “у нас це неможливо”. Адже в нашій країні найкращі лікарі і ми виписуємо законодавство так ретельно, щоб ніхто й гадки не міг допустити про бізнес на органах”, – додав Степанов.

Зокрема, в Україні за рік прийняли і внесли зміни в 30 нормативних актів і законів, щоб врегулювати сферу трансплантації.

“Це наші впевнені кроки для отримання Україною повної трансплантаційної незалежності”, – підсумував він.

Нагадаємо, що раніше у Львові провели четверту операцію з трансплантації серця. Нове серце отримав 30-річний житель Мукачева. Донором стала жінка, яку було госпіталізовано з важким інсультом.

Також повідомлялося, що в Запоріжжі пересадили серце, печінку і нирки. Пацієнт чекав донорське серце кілька років. В цей же день лікарі провели операції з пересадки нирок і печінки.

Трансплантації донорських органів: українців попросили дати згоду


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet