Британія посилить присутність у Чорному морі

Огляд преси

Буде зміцнено співпрацю з Болгарією, Грецією, Румунією, Туреччиною та Україною в забезпеченні “свободи навігації і безпеки” в Чорному морі.

У рамках модернізації збройних сил Британія планує активізувати свою присутність в Арктиці і на Балканах, а також в Балтійському, Середземному і Чорному морях. Про це йдеться в плані реформування британських збройних сил, представленому в понеділок, 22 березня, Міноборони країни.

“Ми розширимо нашу присутність в чорноморському регіоні, на Крайній Півночі, на Балтиці і в Західних Балканах (де ми реалізуємо нову регіональну ініціативу з підготовки військ союзників). Присутність буде побудовано в рамках багатосторонніх груп”, – зазначено в документі.

Зазначається, що Сполучене Королівство має намір діяти активніше в згаданих регіонах. У зв’язку з цим буде зміцнено співпрацю з Болгарією, Грецією, Румунією, Туреччиною та Україною в забезпеченні “свободи навігації і безпеки” в Чорному морі.

“Великі інвестиції в нове покоління фрегатів протичовнової оборони і поліпшення оперативної сумісності із силами союзників, включаючи США, Францію, Норвегію та Нідерланди, гарантують, що Сполучене Королівство збереже свою історичну роль”, – йдеться в плані.

Нагадаємо, тиждень тому Британія представила Комплексний огляд питань безпеки, оборони і зовнішньої політики країни, розрахований на період до 2030 року. У документі найбільш актуальною загрозою безпеки Європи названа Росія.

На це в Москві заявили, що “Росія загрозою не є” і позиціонувати так РФ неприйнятно.

Навіщо Британія нарощує ядерний потенціал на 40%


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet