У Росії звинуватили Україну в деградації відносин

Новини політики

Після саміту нормандської четвірки в грудні 2019 року зрушень у відносинах між країнами не відбулося, констатують у Москві.

У Росії заявили про деградацію відносин з Україною з вини Києва. Про це йдеться в огляді МЗС РФ про зовнішньополітичну і дипломатичну діяльність Росії в 2020 році, опублікованому в четвер, 25 березня.

“Російсько-українські відносини як і раніше деградували. Означені після зустрічі президентів двох країн на полях саміту нормандського формату в Парижі 9 грудня 2019 року зрушення у вирішенні низки двосторонніх проблем не отримали розвитку. Влада в Києві продовжувала лінію на конфронтацію, свідомо руйнуючи зв’язки, які ще зберігаються з Росією, в тому числі шляхом денонсації двосторонніх угод в різних галузях”, – йдеться в заяві.

У документі також відзначається падіння товарообігу між країнами на 13,4% – до $9,9 млрд.

У МЗС РФ важливою подією у врегулюванні на Донбасі називають рішення Контактної групи про додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню.

“Введене з кінця липня безстрокове перемир’я сприяло деескалації напруженості на Донбасі. Водночас через позицію Києва, який продовжував наполегливо відмовлятися від виконання Мінських угод і відкрито ставив питання про їхній перегляд, домогтися прогресу за іншими аспектам врегулювання, перш за все в політичній сфері, не вдалося”, – сказано в документі.

Як відомо, останнім часом Україна намагається організувати зустріч лідерів нормандського формату, але Росії не бачить в цьому сенсу і відмовляється.

Обидві сторони пропонують нововведення в переговорах і врегулювання на Донбасі, але консенсусу досягти не можуть.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet