Продовження земельної афери не пройде – Юлія Тимошенко захистить права українців

Публікації Трибуни Праці

 

Питання непосильних тарифів в Україні все ще залишається нерозв’язаним, вакцинація від коронавірусу – провалена,  на Україну насувається чергова хвиля ковіду… І в цей час люди вже не знають, чого чекати від нового дня, і тим більше не знають, яких чергових сюрпризів чекати від влади. Адже замість того, щоб розв’язувати нагальні проблеми, що турбують українців, влада вирішила завести країну ще далі у безвихідь.

Так, минулого пленарного тижня на розгляд Верховної Ради було винесено нищівні для вітчизняного фермерства та української землі законопроєкти – номери 2194 і 2195. Вони є продовженням закону про ринок землі, який проти волі народу протягнули вночі під час карантину ще весною 2020-го. Інакше кажучи, ці документи спрямовані на остаточне позбавлення українців права бути господарями на їхній землі. Натомість вони надають можливість глобальній і вітчизняній олігархії отримувати прибутки з українських чорноземів, які за правом належать людям.

Складається враження, що керівна верхівка просто заплющила очі й намагається не бачити реальних проблем країни, а єдине питання, котре треба зараз розглядати, – це, на їхню думку, нахабний розпродаж української землі.

Очевидно, що в питанні землі інтересами українців зухвало нехтують. Так, за даними соціологічних опитувань, понад 75% громадян проти розпродажу сільськогосподарської землі. Утім, ці цифри ніщо для влади, яка вперто вдає, що не помічає народного обурення та занепокоєння подальшою долею країни. Бо попри чергові гучні обіцянки та красномовні назви законів, нічого доброго для країни й людей у них немає.

Зокрема, закон № 2194 містить вкрай небезпечні для долі країни норми. Так, документом анулюється пряме положення чинного Земельного кодексу про заборону продажу сільськогосподарської землі іноземцям, знімається заборона на продаж національних заповідників, водойм, лісів, чорноземів, скасовується заборона чинного Земельного кодексу про заборону зняття верхнього родючого шару ґрунту. Ба, більше: згідно із законопроєктом, держава повністю усувається від контролю за використанням сільськогосподарських земель, а привілеї для українських фермерів під час купівлі сільськогосподарської землі повністю скасовуються.

Вищеперераховані норми – це зухвалий план, що поступово втілюється владою, аби зігнати людей з їхньої землі. І проти цього плану категоричною є позиція Юлії Тимошенко та «Батьківщини». На сьогодні – це єдина політична сила, що чітко та послідовно відстоює право українців господарювати на своїй землі, захищає майбутнє українського фермерства та права людей.

Фракція «Батьківщини» в парламенті внесла близько 1600 правок у варварські закони й домоглася того, щоб кожна з них розглядалася по повній процедурі. Саме це дозволило пригальмувати турборежим, в якому хотіли протягнути антиукраїнські закони, й показати людям справжні наміри, що криються в положеннях цих документів.

«Лідер опозиції Тимошенко – єдиний топ-політик, який послідовно продовжує боротьбу за збереження української землі. Тому «Батьківщина» внесла сотні поправок в ці антидержавні законопроєкти, щоб прибрати звідти резонансні норми, котрі позбавляють українців землі, а країну – чорноземів», – такої думки дотримується політичний експерт Дмитро Корнійчук, про що він написав на своїй сторінці у Facebook.

Експерти сьогодні переконані, що Юлія Тимошенко, як ніхто інший, зможе захистити інтереси українців, адже вона має чіткий план протидії розпродажу національного багатства. Сама ж лідер партії неодноразово наголошувала, що «Батьківщина» захищатиме право українців на землю у Конституційному Суді. А в разі остаточного ухвалення антинародних законів – допоможе організувати референдум щодо незгоди української нації з розпродажем сільськогосподарської землі.

«Українці прекрасно бачать, що Тимошенко – це єдиний політик, який захищає їхні інтереси. Як на рівні парламенту, так і в місцевих радах, де по всій країні представлена «Батьківщина», – висловив переконання політексперт Дмитро Корнійчук.

Тому, поки влада дбає про власні інтереси, нехтуючи народними, людей є кому захистити. І Юлія Тимошенко своїми діями, непохитною позицією та професіоналізмом щоразу це доводить. У питанні землі та права людей володіти своїм національним багатством  вона на боці народу. І вона точно нікому не дозволить цим правом нехтувати.

 

Василь БЕРЕГОВИЙ.