Рада проведе два позачергових засідання

Новини України

Депутати наступного тижня будуть працювати “в дві зміни”, щоб розглянути термінові законопроекти. У Слузі народу розповіли, які саме.

Народні депутати наступного тижня крім штатних пленарних засідань, зберуться на два позачергових засідання 13 і 15 квітня. Про це в четвер, 8 квітня, повідомила заступник голови фракції Слуга народу Євгенія Кравчук у Facebook.

Вона зазначила, що це обумовлено необхідністю розглянути низку законодавчих ініціатив, тоді як на чергових засіданнях розглядаються поправки до закону про земельну реформу.

“Наступного тижня в сесійній залі попрацюємо в “дві зміни”: після звичайних засідань (за графіком) проведемо ще два позачергових, як мінімум у вівторок і четвер. Важливі для українців законодавчі ініціативи не можуть чекати, поки пленарка в “штатному режимі” заблокована тисячами поправок від опозиції до земельних законів”, – написала вона.

Кравчук зазначила, що на позачергових засіданнях нардепи планують розглянути:

Проект закону про конституційну процедуру №4533. За словами Кравчук, його прийняття забезпечить доступ до конституційного правосуддя через процедуру звернення з конституційною скаргою або ініціювання конституційних подань і звернень уповноваженими суб’єктами.

Президентський законопроект №4651, яким пропонується збільшити штрафи (в середньому на 8500-17000 грн), а також застосовувати покарання у вигляді позбавлення волі на термін до двох років за умисне неподання декларації топ-чиновниками та істотну брехню в декларації.

№4210 – про вдосконалення процедур оборонного планування з урахуванням досвіду держав-членів НАТО та держав-членів Європейського Союзу та забезпечення реалізації пріоритетів діяльності уряду.

Планується також розглянути в другому читанні три законопроекти, що стосуються “валютних позичальників”: 4475, 4398, 4399.

“Відкладати розгляд ми просто не можемо, адже 21 квітня закінчується термін дії мораторію на виселення з єдиного житла”, – вказує Кравчук.

Наступний документ на порядку денному – №5014. Передбачає надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, право вибору виду оцінки їхніх результатів навчання (річне оцінювання/ДПА/ЗНО), щоб мінімізувати ризики захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) за оцінки результатів навчання.

Крім цього, заплановано розгляд законопроектів 5187-1, 5308, 3774, 4555, 4535.

Вказується також, що список може доповнюватися.

Раніше повідомлялося, що Рада відновить засідання наступного тижня. Уже тоді анонсувалися позачергові засідання крім “штатних”.

Нагадаємо, що раніше Рада розблокувала велику приватизацію. Депутати скасували заборону на проведення аукціонів щодо продажу великих держоб’єктів, введену через карантин.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь