Загадковий “Стоунхендж” на  Поліссі

Публікації Трибуни Праці

Державний геологічний заказник “Камінне село” – так офіційно називається одне з найзагадковіших місць України з територією в 15 гектарів. Через скупчення великих валунів на більше як десяти гектарах лісу його вже встигли охрестити Поліським Стоунхенджем*. Він представляє собою велику територію глухого лісу, в якому розкидані валуни велетенських розмірів. Ліс тут ріденький, а ґрунт – кам’янистий.

Кам’яні валуни серед лісу  нагадують сільські хати. Вони розташовані в певному порядку, що свідчить про можливе пересування їх нашими предками з місця на місце. Як це здійснювалося – невідомо, оскільки вага каменів просто величезна. Вчені поки не змогли точно визначити походження каменів. Варіантів два: вони були принесені льодовиком зі Скандинавії або ж  це залишки древніх високих гір на цій території, що були оголені льодовиком.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 

* Стоунхендж або Стоунгендж (від староангл. Stan Hengues – «Висячі Камені») – мегаліт**, що складається з кількох кіл  велетенських (до 8,5 м висотою) каменів. Розташований в Англії на горбистій пустці поблизу міста Солсбері  за 130 км на південний захід від Лондона. Тричі перебудовувався між 3500 і 1100 роками до н.е.

** Мегаліти (грец. великий + камінь) – доісторичні споруди з величезних кам’яних блоків.

*** Ігор Рюрикович – князь київський (912-945). Представник династії Рюриковичів. Згідно з «Повістю временних літ» – син варязького князя Рюрика. Основоположник київської династії князів. Убитий слов’янським племенем деревлян за грабунки, непомірний збір данини.

Валентина КОВАЛЕНКО.