Рада обговорить законопроект про шокери

Новини України

Законопроект дозволить розширити використання шокерів на адміністративні правопорушення, зазначають у ВРУ.

Законопроект про використання шокерів поліцією буде спрямований на голосування в зал Верховної Ради. Про це в середу, 28 квітня, повідомила народний депутат від Голосу і член комітету Олександра Устинова на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, зроблено це буде в обхід рішення комітету з питань правоохоронної діяльності.
“Законопроект провалили на комітеті і відправили на доопрацювання автору. Але вперше за час роботи комітету цього скликання – законопроект не повертають автору, а виносять в зал нібито для відхилення, а насправді хочуть протягнути і збирають під це голоси”, – заявила Устинова.
Вона висловила припущення, що так поліція і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нібито готуються до масових протестів.
При цьому депутат зазначила, що в законопроекті пропонується “дозволити застосування поліцейськими шокерів зокрема під час затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення, яка вчиняє при цьому фізичну протидію”.
“Зупинили тебе за перевищення швидкості – не послухав – шокером! Вийшов на протест – не те зробив – шокером”, – коментує законопроект Устинова.
Депутат з посиланням на систему електронних закупівель Prozorro додала, що поліція закупила 200 електрошокерів за 33 мільйони гривень. За 65 тисяч гривень за одиницю.
Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 42 Закону України “Про Національну поліцію” шокер є спеціальним засобом, який поліція має право використовувати: при затриманні особи, яка вчиняє збройний опір; намагається втекти з-під варти; затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю або здоров’ю людей.
Законопроектом перелік випадків планують розширити і мотивують це зокрема меншою шкодою, яку завдає шокер в порівнянні з іншими спецзасобами: пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї.
Раніше начальник департаменту патрульної поліції України Євген Жуков випробував на собі новий електрошокер Taser Х2.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь