ЧОМУ НЕ ПРАЦЮЄ ОБЛАСНА  РАДА?

Публікації Трибуни Праці

 

Багатьох наших земляків-іванківців,  небайдужих до всього, що діється нині в Україні, нашій столичній області та новоутворених Вишгородському районі й Іванківській селищній раді, цікавлять, зокрема, й причини, з яких чомусь заблокована робота Київської обласної ради. Задовольняючи їх інтерес,  редакція «Трибуни праці» звернулася з проханням розповісти про це до Віталія ДЕНИСЕНКА – нашого земляка, який балотувався в ще Іванківському районі й був обраний депутатом Київоблради від політичної партії «Європейська Солідарність». Ось що він розповідає:

– Минуло вже майже пів року, як було обрано керівництво Київської обласної ради на чолі з Олександром Скляровим та сформована депутатська більшість. Проте за цей період роботи обласної ради VIII скликання було проведено… лише одну сесію. Керівництво КОР виявилося нездатним  у такий складний час забезпечити роботу обласної ради та своєю бездіяльністю у багатьох питаннях гальмує  розвиток всієї області. Втрачається час, втрачаються можливості, а від цього страждають люди. Адже немає чіткого плану  боротьби з пандемією, не реалізовується багато обласних програм, зупинилось будівництво. Люди чекають відповідей від депутатів облради на низку важливих питань в освіті, медицині, соціальному забезпеченні. Але що їм казати, крім правди?..

Крім того, керівництво ради вже майже пів року блокує роботу в комісіях майже половини депутатського корпусу: 39 обласних депутатів позбавлені можливості ввійти до складу постійних комісій, не дивлячись на завчасно подані кожним заяви. Такий стан речей суттєво впливає на ефективність роботи Київської обласної ради в інтересах мешканців Київщини.

Голова обласної ради Олександр Скляров, який зайняв свою посаду в не зовсім законний спосіб, з грудня 2020 року не здатен провести жодної сесії. Він їх нібито й призначає, але сам на пленарні засідання не з’являється. Тобто, з якихось певних причин не поспішає виконувати ту роботу, для якої його обрали.

Рішення  Склярова вже не розуміють не лише представники опозиції в облраді, а й у партії Президента. Навіть голова партійного осередку “Слуга Народу” на Київщині Андрій Мотовиловець висловлює незадоволення як проєктом протидії  коронавірусу COVID­19 на Київщині, так і в цілому роботою керівництва КОР та облдержадміністрації.

Чому ж так відбувається? Все не так складно зрозуміти, якщо взяти до уваги, що в облраді вже є більшість голосів за відставку Олександра Склярова та його заступників, які виявилися нездатними в такий складний час забезпечити роботу обласної ради в інтересах Київщини.

Але чи може доля всієї  області залежати від бажання однієї людини кілька зайвих тижнів посидіти в «теплому» кріслі?..

Звісно ж, така ситуація є недопустимою! Саме тому депутати фракцій “Європейська Солідарність”, “ЗА Майбутнє” та “Слуга Народу” в Київській облраді підписали колегіальне звернення до голови КОР О. Склярова з вимогою скликати позачергове засідання сесії обласної ради. Відповідне звернення в понеділок, 19 квітня, підписали 56 депутатів.

Крім того, депутати від фракцій “Європейська Солідарність” та “ЗА Майбутнє” повторно подали власноруч підписані заяви з вимогою нарешті долучити їх до роботи постійних профільних комісій КОР.

Хочу вірити, що поки ще легітимне й діюче керівництво обласної ради не проігнорує думку двох третин депутатського корпусу і, нарешті, скличе пленарне засідання ради. Адже зібралось багато невідкладних питань, котрі потребують негайного вирішення в інтересах мешканців Київщини.

Голова ради має виконати свій обов’язок. Зрештою, треба виконувати закон і зібрати сесію Київської обласної ради. Бо вона має збиратись не рідше, ніж раз на квартал. А в таких складних умовах, в яких опинилась зараз наша країна  і область зокрема, мала б збиратись значно частіше.

Від редакції. Поки ця публікація готувалася до друку, події в облраді стали стрімко розвиватися. 27  квітня більшість її депутатів (60 із загального чисельного складу 84 депутати) зібралися на сесію, в порядку денному якої були питання звільнення з посад голови Київоблради, його першого заступника та заступника. І, у зв’язку з цим, обрання нового керівного складу  ради. У малій сесійній залі провести засідання не вдалося: було заборонено відкривати її двері… Тож депутати стали працювати у великій залі КОДА. Проте там невдовзі було відключено електроосвітлення… Проте пленарне засідання і голосування таки провели. В результаті за зняття з посад Олександра Склярова, Марини Сапожко та Валерія Ксьондзенка проголосували 59 депутатів. Один бюлетень виявився зіпсованим.

Головою обласної ради обрано представницю партійної фракції «Слуга Народу» Наталію Іванівну Гунько (58 голосів), першим заступником – Ярослава Добрянського («ЗА Майбутнє»), заступником – Тетяну Семенову («Європейська Солідарність»).