ТРЕБА ЗНАТИ  НАШУ  ІСТОРІЮ

Публікації Трибуни Праці

 

 

Наш земляк Микола Лагутенко збирає матеріали для написання книги про історію свого рідного села Леонівка. Сьогодні нечасто зустрінеш таких ентузіастів. Тож їх глибоко поважаєш.

Так от, працюючи в різних столичних архівах, він скопіював для себе й поділився зі мною фотокопією дуже цікавого на сьогодні видання  – «Пам’ятної книжки народних училищ та інших навчальних закладів Київської Дирекції на 1914-1915 навчальний рік» (називаю в перекладі з рос.). Надруковане воно було в 1914 р. у друкарні «Енергія» Х. Баренбойма та Я. Перельштейна. Можете тільки уявити, з якою цікавістю я знайомився з її змістом!..

Та досить цього  вступу до подальшої розповіді, котра заслуговує уваги не лише краєзнавців. Скажу лише, що інформація, котру пропоную читачам «Трибуни праці», важлива і для розуміння системи народної освіти в Україні понад 100 років тому – на початку минулого століття, і для уявлення про те, які саме навчальні заклади функціонували в її рамках у нашому  поліському регіоні: в яких населених пунктах, що і  на яких засадах діяло, хто там і які предмети викладав  тощо.

 

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.