«ДАЙ,  БОЖЕ, ДІТЯМ ЩАСТЯ!..» або ДЕЩО  ПРО ТИХ, ЯКІ  БУЛИ, А ДЕХТО  Й ДОСІ  Є,  НАЙСТАРШИМИ  НА  ІВАНКІВЩИНІ МАТУСЯМИ

Публікації Трибуни Праці

 

 

Щорічно в багатьох країнах світу відзначаються дні, присвячені матерям. Однак  їх проводять в різні дати. В Україні прийнято відзначати цей день у другу неділю травня.  У нинішньому році День матері припадає у нас на 9 травня. 

Звідки взялася ідея відзначати День матері?  Про це можна дізнатися з Вікіпедії та з численних, більш фундаментальних, історичних розвідок. Обмежимось коротким екскурсом.

Ідея  виникла у США ще  в 1872 році. Тоді американська активістка Джулія Уорд Хоув виступила з ініціативою відзначати день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Але спочатку дівчину навіть не захотіли слухати, отож її ініціативу проігнорували. І лише в 1910 році у США було прийнято рішення відзначати День матері. Президент Америки Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом усіх матерів.

Пізніше цю традицію почали поширювати  в інших країнах. А в 1928 році День матері почали відзначати і в Україні – з ініціативи Союзу українок Канади. В Західній Україні це свято супроводжувалося концертами та фестивалями. Проте в 1939 році радянська влада заборонила його, і тільки в 1990 році, після указу президента Леоніда Кучми, День матері знову почали відзначати.

Кожен з нас по-різному ставиться до різних свят, особливо професійних, яких настворювали  на сьогодні вже стільки, що про всі й знати неможливо… Але  Мати – це, образно кажучи, найголовніша на Землі професія-покликання. Й розшифровувати тут щось і пояснювати – зайве!..  Тому скажу кілька слів про  свій задум щодо цієї тематичної добірки фотоінформації.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.