Військові випробували імітатор повітряної цілі, що низько летить

Новини України

В Україні такі випробування пройшли вперше. Подібні вироби активно використовують в арміях країн НАТО.

На Рівненському військовому полігоні пройшло перше успішне випробування імітатора повітряної цілі Flying Target-1, що низько летить, повідомила прес-служба Міноборони в суботу, 8 травня.

“Імітатор повітряної цілі FT-1, що низько летить, призначений для імітації одиночних і групових цілей в повітряному просторі для тренування підрозділів (розрахунків) протиповітряної оборони та радіолокаційних підрозділів Збройних сил України”, – йдеться в повідомленні.

Подібні вироби активно використовують в арміях країн-членів НАТО.

“Це перша вітчизняна продукція такого типу для українського війська, яка дозволяє імітувати групову ціль, повітряну атаку двох-трьох ворожих літаків або безпілотних літальних апаратів одночасно”, – зазначили в Міноборони.

Інженер ТОВ Безпілотні технології Андрій Олішевський пояснив: “Цей комплекс – компактний. Складається з чотирьох захищених кейсів, що містять чотири безпілотних літальних апаратів – літаки-мішені, переносну станцію управління, стартовий пристрій і антени. Обладнання мобільне і зручне у використанні на будь-якій місцевості і в різних погодних умовах. Комплекс не вимагає злітної смуги і може перевозитися будь-яким видом транспорту, в тому числі бойовою та спеціальною технікою, на будь-які відстані”.

У Міноборони зазначають, що на Донбасі противник активно використовує БПЛА різних типів, які, як правило, проводять повітряну розвідку позицій ЗСУ на малих висотах, а цей комплекс здатний якісно поліпшити підготовку підрозділів протиповітряної оборони – не тільки під час придбання навичок при відбитті нападу повітряного противника, а й навчити їх розпізнавати повітряні цілі інших типів, включаючи малорозмірні, на різних відстанях і висотах.

Зазначимо, в минулому році Україна збільшила витрати на оборону на 11% – до 5,9 млрд доларів, через що піднялася на одне місце в світовому рейтингу. З 2011 року витрати України на оборону зросли на 198%.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet