
ОТРИМАВ ВІДПОВІДЬ. АЛЕ ТРЕБА З’ЯСОВУВАТИ ДАЛІ…
16 квітня ц.р. під рубрикою «Є така проблема: повертаючись до теми» я писав про те, що керівництво Держагентства з управління зоною відчуження ЧАЕС не відреагувало торік на лист редакції «Трибуни праці», в якому вона просила надати конкретну й чітку інформацію про межі 30км зони відчуження, що проходить по річці Уж та на акваторії Київського водосховища. (Про те, чим викликана потреба офіційно пояснити це, наша газета писала, крім того, ще й 26 березня ц.р. – див. мій блог «Ігнорують офіційні запити ЗМІ»). Тому й заголовок був відповідний: «Трибуна праці» направить свій запит повторно».
Що проблема з несподіваною зміною – в деяких місцях – меж 30км зони хвилює багатьох жителів нашого регіону, засвідчив і такий факт. Понад 400 чоловік, зокрема, аматоріврибалок з числа наших сусідівполіщуків, які раніше безперешкодно могли посидіти з вудочками на південних берегах цієї річки, підписалися під листом до керівниці Поліської ОТГ Гаращенко О.М., у якому просили її допомоги у вирішенні питання доступу до р. Уж на території громади. Адже людей почали не допускати до води правоохоронці, мотивуючи тим, що річка протікає територією зони відчуження. Саме тому я повторно направив запит редакції в згадуване Держагентство – вже новому тепер його очільнику Сергію Костюку.
І ось яку відповідь нещодавно отримав.
«Редактору газети «Трибуна праці» П.Я. Смовжу, вул. Поліська, 2, смт Іванків, Київська область, 07201.
Шановний Павле Яковичу!
Державне агентство України з управління зоною відчуження, в межах компетенції, розглянуло Ваше звернення від 16.04.2021 № вих. 6 щодо меж зони відчуження під час організації території Чорнобильського радіаційноекологічного біосферного заповідника* та повідомляє.
Чорнобильський радіаційноекологічний біосферний заповідник (далі – Заповідник) створений відповідно до Указу Президента України «Про створення Чорнобильського радіаційноекологічного біосферного заповідника» від 26 квітня 2016 року №174 (далі – Указ).
До території Заповідника погоджено в установленому порядку включення 226964,7 гектара земель державної власності, що перебувають у постійному користуванні Державного агентства України з управління зоною відчуження (відповідно до державних актів на право постійного користування землею серії ІІКВ №002872 та ІІКВ №003600), та у подальшому вилучаються у Державного агентства України з управління зоною відчуження та надаються Заповіднику в постійне користування. Межі території та картосхема попереднього функціонування зонування біосферного Заповідника розміщені на офіційному сайті Заповідника.
Відповідно до Указу, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. №52 надано дозвіл Заповіднику на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 226964,7 гектара. Станом на цей час Заповідником розроблено відповідний проєкт землеустрою, який погоджено з усіма заінтересованими органами.
Також, згідно зі статтею 53 Закону України «Про природнозаповідний фонд України», рішення про створення природних заповідників, національних природних парків, а також щодо інших територій та об’єктів природнозаповідного фонду загальнодержавного значення приймаються Президентом України. Зміна меж, категорії та скасування статусу територій та об’єктів природнозаповідного фонду проводиться відповідно до статей 5153 цього Закону за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, на підставі відповідного експертного висновку.
З повагою
Голова Сергій КОСТЮК.
Уважно ознайомившись з такою відповіддю, пригадав відому приказку: «Іван киває на Петра…». Ну що ж, доведеться звернутися до «Петра», тобто, до керівництва Чорнобильського заповідника. Якому, очевидно, мало території, раніше визначеної йому в розмірі 2/3 30кілометрової зони відчуження навколо ЧАЕС (що зробило його найбільшим об’єктом природного заповідного фонду на території України). А тому хтось вирішив включити в неї – в зону (а тому – і в заповідник) ще й частину русла річки Уж, що протікала раніше в деяких місцях поза Чорнобильською зоною.
Отож після опублікування відповіді С. Костюка направлю відповідний лист до директора заповідника Олександра Галущенка. Цікаво, як там обґрунтовують (очевидно, ініційовані ними ж) нещодавні зміни периметру Чорнобильської зони, що породило проблеми в стосунках правоохоронців з населенням прилеглих регіонів? Тобто, яскраво виражене, незадоволення людей.
Павло СМОВЖ.