ТО СПОГАДІВ ПЕКУЧИЙ БІЛЬ….

Публікації Трибуни Праці

 

Минули вже 35-ті роковини з того трагічного дня 26 квітня 1986 року, коли жахлива Чорнобильська трагедія прийшла на українську землю. А в пам’яті все, як учора… Працівники галузі меліорації і водного господарства не розгубилися і без вагань, ризикуючи своїм здоров’ям, з перших днів аварії стали на захист від радіаційного забруднення Дніпра – головної водної артерії, що є джерелом водопостачання більше 30 млн населення України.

Усього в захисті водних ресурсів взяли тоді участь понад 3,5 тис. працівників водогосподарських організацій України, з них 1,5 тис.  – Київської області. Це – керівники організацій, інженерно-технічні працівники, водії, механізатори, бурильники та працівники інших професій.

Уже 30 квітня 1986-го Мінводгоспом УРСР була організована служба дозиметричного контролю за станом якості води в ріках Дніпро, Прип’ять, Десна та їх притоках, Київському та Канівському водосховищах.

У перших числах травня, в короткі терміни, було відремонтовано 66 км діючих і побудовано 4,5 км нових загороджувальних дамб, щоб запобігти потраплянню поверхневих вод у р. Прип’ять.

Споруджено 230 артезіанських свердловин і 300 км водопровідної мережі колишніх Поліського та Чорнобильського районів.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Марія ІЩУК,

смт Іванків.