ЗМІ дізналися про нові пункти плану щодо Донбасу

Новини політики

Україна знову внесла зміни в пропозиції про так звані кластери виконання мінських угод.

Україна запропонувала учасникам нормандської четвірки свій варіант кластерів із виконання мінських угод, пише КоммерсантЪ в середу, 19 травня.

Зазначається, що ці пропозиції відрізняються від європейського варіанту кластерів і суперечить мінським угодам.

За даними видання, в них пропонується відновити контроль над кордоном до проведення виборів на Донбасі, а замість “народної міліції” створити узгоджені з українською владою патрулі.

Згідно з пропозиціями, “народна міліція” повинна бути створена місцевими радами, які Київ хоче обирати в умовах відновленого контролю над непідконтрольним зараз кордоном з Росією, що, по суті, означає контроль і над нинішніми так званими “ДНР” і “ЛНР”.

Ще одним проблемним пунктом є питання конституційної реформи, яка повинна закріпити децентралізацію “з урахуванням особливостей ОРДЛО, узгоджених з представниками цих районів”.

Відмову погоджувати конституційну реформу з ОРДЛО, як вимагає Росія, в Україні пояснюють тим, що в “комплексі заходів…” йдеться про необхідність узгодити з ОРДЛО не саму реформу, а тільки особливості цих районів. Це, разом з вимогою української сторони затвердити майбутню “дорожню карту” щодо врегулювання конфлікту виключно в “нормандському форматі”, а не в контактній групі (як того хоче Москва), є продовженням лінії Києва на те, що Росія, а не Донбас, є стороною конфлікту.

Як відомо, Росія виступає проти зміни мінських угод.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet