1. ІВАНКІВСЬКА ТЕС: ІСТОРІЯ ОДНІЄЇ…  НАПОЛЕГЛИВОСТІ.  ЕПОПЕЯ  ТРИВАЄ

Публікації Трибуни Праці

Про те, що населення Іванкова, а також  найближчих до нього сіл, вже 11 років безуспішно добивається закриття теплоелектростанції ТОВ «Біогазенерго», спорудженої  поряд із селищем, наша газета писала за цей час багато разів. Розповідали і про мітинги протесту з цього приводу в попередні роки, і про пікетування ТЕС (на фото) та інші  масові заходи, викликані обуренням людей цим незаконно спорудженим  об’єктом енергетики в нашій третій зоні радіоактивного забруднення, де нове будівництво, шкідливе для довкілля і здоров’я людей, заборонено законом.

Епізодично публікуємо й досі  колективні й авторські листи, в яких висловлюється, м’яко кажучи,  незадоволення земляків тим, що для виробництва зовсім невеликої кількості електроенергії (проєктна потужність – 50,42 МВт) у котлах тут спалюється величезна кількість деревини (до 500-600 тонн за добу!), часто – ділової… Та ще й заготовленої  в лісах нашого радіоактивно забрудненого регіону.

 

Сьогодні  хочу розповісти про епопею боротьби з ТЕС (а так уже можна  назвати й багаторічні наполегливі звертання з цього приводу в різні владні та контролюючі інстанції), яку веде разом з багатьма іванківцями наша землячка Надія Яковенко.

 

Наберіться терпіння, шановні читачі,  бо надто багато різних фактів треба назвати. Хоч і розглянемо лише останні відповіді, що надійшли  їй на особисті та колективні скарги жителів  селища наприкінці минулого та в нинішньому році. Котрі свідчать: «верхи» не хочуть розуміти тривогу «низів». Тобто, нашу з вами тривогу – тих, хто вже понад 35 років проживає  на  забрудненій внаслідок Чорнобильської катастрофи території і не хоче додаткових, екологічно зовсім не безпечних навантажень на своє здоров’я та здоров’я своїх дітей і внуків.

А почну з відповіді, котру в червні м.р.  Надія Гаврилівна отримала з Київської облдержадміністрації за підписом заступника директора департаменту екології та природних ресурсів Ганни Ткаліч.

Там одразу ж зазначається, що департамент  не наділений відповідними повноваженнями на здійснення держнагляду (контролю) за дотриманням підприємствами вимог природоохоронного законодавства України.

Проте далі повідомляються важливі для розуміння ситуації факти.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.

(Далі буде).