У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ БУЛО  346 ПИТАНЬ

Публікації Трибуни Праці

 

На попередній – черговій – 8 сесії Іванківської селищної ради  нарешті, з другої спроби, прийнято Програму висвітлення діяльності селищної ради, її виконкому, посадових осіб та депутатів у ЗМІ в 2021 році. Згідно з укладеною з цього приводу угодою з редакцією «Трибуни праці», ми віднині регулярно намагатимемося інформувати читачів газети та населення Іванківщини про  всі важливі питання, що вирішуватимуться в нашій ОТГ. Сьогодні – розповідь лише про деякі питання, що розглядалися депутатами на  пленарному  засіданні сесії 25 червня. Бо всього в порядку денному цієї сесії стояло їх 346…

lПершим у порядку денному стояв звіт начальника Іванківського відділення поліції №1 Вишгородського  райуправління поліції Олега Рясенчука про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території нашої селищної територіальної громади.  Детальніше про це газета розповість в одному з наступних номерів. Скажу лише, що до нього було кілька гострих і актуальних для членів громади запитань. Зокрема, по господарській діяльності «Київоблагролісу» та «Іванківській ТЕС». І на всі  були дані конкретні відповіді.

lПодальші, так звані технічні питання – внесення змін у деякі програми, затвердження актів, різних положень тощо – розглядалися і рішення по них приймалися майже без обговорення. А от  коли дійшли до розгляду деяких територій у  Генеральному плані смт Іванків (остаточно він має бути розглянутий і затверджений на наступній сесії ради, що планується на 9 липня), тут і розгорілися дискусії. Про них слід сказати окремо.

У  депутатів не виникало сумнівів  щодо необхідності  виключення з переліку об’єктів промислово-виробничого призначення  в Генплані (пункт 11.11) підприємства «Іванківська теплоелектростанція» – проголосували за це. Тобто, дружно погодились із письмовим зверненням до голови селищної ради членів депутатської фракції ВО «Свобода». Які заявили в ньому, що «затвердження даної станції у містобудівній документації… остаточно узаконить її роботу й назавжди поховає надії громадян довести незаконність її будівництва та легалізує підприємство, яке забруднює довкілля, наносить шкоду здоров’ю і життю жителів селища».

А от щодо ринку в центрі селища (пункт 6.2), який  у проєкті рішення сесії теж пропонувалося виключити з переліку підприємств торгівлі, харчування та побутового обслуговування  та віднести його територію до іншої, передбаченої проєктом Генплану, – тут думки й аргументи розійшлися. В результаті голосування залишили ринок на своєму місці. Та погодились, що наявні проблеми, пов’язані з ним, треба розв’язувати негайно і спільно, коли орендар цієї території не хоче (чи не може) зробити це самостійно.

До речі, розділяються думки щодо цього ринку не лише в депутатів: у матеріалах сесії фігурувало й колективне звернення (котре підписало понад 150 жителів Іванкова), в якому висловлюється прохання (цитата) «прибрати з центру міста даний об’єкт».

lНаступне, про що слід тут розповісти, це припинення діяльності ще кількох шкіл. Щодо Руднє-Тальської та Страхоліської – проголосувала за це більшість депутатів. А от стосовно Оранської, Термахівської та Русаківської необхідної кількості «за» не набралося. Вирішили довивчити ситуацію і повернутись до цього питання на наступній сесії.

Річ у тім, що навчальні заклади, в яких налічується більше 25 учнів, фінансуються з держбюджету. Коли дітей менше – держава  відмовляється нести великі й неефективні затрати на освіту. Вихід  в такому разі відомий: підвезення школярів до найближчих освітніх закладів.

А що ми маємо в цих школах? З Руднє-Тальської на наступний 2021-2022 навчальний рік залишилось усього 8 учнів, а до першого класу не набрано жодного. У 2020 р. вартість навчання тут одного школяра становила 148395 грн, в той час як в Іванківській №1, наприклад, – 23357,44 грн. На початку 2020-2021 н.р. в Страхоліському НВО “ЗОШ 1 ст.-дитсадок” навчалось 10 учнів, до кінця навчального року їх стало 9.

По Ораному ситуація дещо інша: тут  на 2021-2022  н.р. є 27 учнів. Хоч середня наповнюваність тут класів – 3 учні.  Така сама картина – й по Русаках. І майже така – в Термахівці, де на наступний навчальний рік набирається 24 учні.

lЦікавою і важливою для сільських жителів Іванківщини буде така інформація: сесія прийняла рішення уповноважити старост населених пунктів нашої ОТГ, як посадових осіб місцевого самоврядування, вчиняти нотаріальні дії, передбачені Законом України «Про нотаріат», а саме: посвідчувати заповіти (крім секретних) і засвідчувати справжність підпису на документах.

lЗатвердженням Програми фінансового забезпечення надання пологової допомоги КНП ІСР «Іванківська центральна районна лікарня» депутати врятували її пологове відділення від закриття. Проблема полягала в тому, що з 1 квітня ц.р. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) відмовила їй у  підписанні пакету «Медична допомога при пологах» (наша газета про це вже писала). Іншого джерела фінансування на утримання та належне функціонування пологового відділення у нашої лікарні немає. Зважаючи на те, що витрати на одні пологи становлять орієнтовно понад 16 тисяч гривень, сесія передбачила виділення Іванківській лікарні з селищного бюджету на 2-4 квартали нинішнього року 2 млн 173,4 тис. грн – для забезпечення  надання меддопомоги в цьому її відділенні.

lДепутати також вивели зі складу виконкому селищної ради VIII скликання Маценка А. – лісничого Шпилівського агролісництва та ввели замість нього старосту сіл Макарівка, М. Макарівка, Нові Макалевичі та Русаки Чеховську Н.І.

lА ще затвердили звіт про виконання бюджету  тергромади за перший квартал  нинішнього року і внесли деякі зміни до бюджету-2021. Зокрема, збільшили видатки на 185646 грн відділу освіти: на надання держпідтримки особам з особливими освітніми потребами, а також на 1 млн 82 тис. 254 грн (за рахунок відповідної субвенції з держбюджету) – для реалізації заходів у рамках програми «Нова українська школа».

Відділу культури, туризму, молоді та спорту селищної ради збільшили видатки на 5 млн 542 тис. 530 грн на капремонт спорткомплексу (стадіон «Промінь» в Іванкові) за рахунок субвенцій з обласного бюджету.

lУ рамках Програми підтримки і розвитку підприємств ЖКГ селищної ради та запобігання їх банкрутству «Іванківводоканалу» виділено 200 тис. грн для поповнення обігових коштів на гідродинамічне очищення під високим тиском магістральної каналізації по вулицях Розважівська, Київська, І. Проскури та провулку Київському (всього протяжністю 2 км), а також 140 тис. грн для придбання необхідних матеріалів.

Решта питань, що розглядалися на цій сесії, стосувалися надання дозволів та затвердження техдокументації із землеустрою юридичним та фізичним особам, передачі земель у приватну власність та оренду тощо.

У «Різному» наприкінці  прийняли рішення про створення депутатської фракції ПП «Слуга Народу».

Павло СМОВЖ.