Північний потік не повинен стати заміною транзиту газу Україною – Меркель

Огляд преси

В розумінні ФРН Україна залишається транзитною країною для природного газу, зазначила Меркель.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції за підсумками переговорів у Вашингтоні з президентом США Джо Байденом заявила, що Північний потік – 2 не означає заміни транзиту газу через Україну. Трансляція виступу Меркель у четвер, 15 липня, велася в Twitter-акаунті Білого дому.

“ФРН і ЄС доклали багато зусиль для укладення договору про транзит газу через Україну, варто сподіватися, що він буде збережений”, – підкреслила Меркель.
Вона додала, що влада Німеччини буде активно діяти, якщо Росія не буде враховувати право сусідньої країни бути транзитером.
“Це означає, що для мене “Північний потік 2″ є додатковим проектом, а не проектом, що заміщає транзит газу через Україну”, – пояснила канцлер.
Також канцлер констатувала після переговорів з Байденом, що “у нас різні оцінки з приводу суті цього проекту”.
Байден, зі свого боку, коментуючи тему “Північного потоку 2”, нагадав, що США і ФРН – друзі. “Друзі можуть собі дозволити не погоджуватися один з одним”, – сказав президент США.
Він нагадав, що, коли прийшов до влади, реалізація проекту була близька до завершення. “Ми не бачили сенсу в подальших санкції. Замість цього ми вважали за краще працювати з Німеччиною”, – сказав Байден.
Він підкреслив, що вважає важливим забезпечити енергетичну безпеку Європи. Говорячи про те, як на неї вплине “Північний потік 2”, Байден відповів: “Подивимося”.
Нагадаємо, трубопровід Opal повинен відповідати правилам енергетики ЄС, тому ніяких винятків Nord Stream-1 бути не повинно. Відповідну постанову прийняв Європейський суд.
Нагадаємо, на цьому тижні Зеленський зустрічався з Меркель в Берліні і залишився задоволений переговорами.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь