ОБГОВОРЕННЯ ДЕЯКИХ ПИТАНЬ БУЛО «ГОЛОСНИМ»…

Публікації Трибуни Праці

 

Значна кількість земельних питань, що виносяться в нинішньому році на розгляд депутатів і нашої селищної ради, зумовлює, так би мовити, перевантаження порядку денного їх пленарних засідань. От і на черговій 10-й сесії нинішнього VIII скликання, що відбулася 9 липня,  їх було аж 225. Але  розповім коротко лише про кілька питань, найбільш резонансних і гаряче обговорюваних у сесійній залі.

Генплан Іванкова затвердили… компромісно

Зважаючи на важливість, першим у порядку денному розглядали питання про затвердження Генерального плану Іванкова. У  «Трибуні праці» за 2 липня я вже розповідав, що цей містобудівний документ  обговорювався на 8­й сесії 25 червня ц.р. Й депутати проголосували тоді за виключення в ньому з переліку об’єктів промислово­виробничого призначення підприємства «Іванківська теплоелектростанція». А також за те, щоб залишити на нинішньому місці ринок у центрі селища.

Тепер треба було затвердити Генплан в остаточному варіанті. Що автоматично призводило до того, що діючий досі Генеральний план смт Іванків, розроблений і затверджений ще в 1985 році, втрачав чинність. Проте гарячі дискусії знову розгорілися навколо ТЕС.

Враховуючи небажання більшої частини депутатів бачити цей об’єкт у новому Генплані,  голова ради Т. Свириденко направила лист з інформацією про це  його розробнику – ДП «Український державний НДІ проектування міста «ДІПРОМІСТО». Звідти надійшла відповідь, яку й було зачитано на сесії. На прохання іванківських депутатів внести деякі зміни (ті, про які мова йшла вище) до основного креслення Генплану, директор інституту  І.І. Шпилевський, посилаючись на вимоги відповідних нормативних документів, повідомив наступне (цитата): «…на «Плані існуючого використання території» повинні бути відображені території існуючої забудови різного функціонального призначення в межах населеного пункту… Іванківська теплоелектростанція є діючим та працюючим підприємством. На перспективу закриття ТЕС генеральним планом не передбачається, оскільки для цього немає жодних юридичних підстав. Тобто, відсутні законодавчо обґрунтовані підстави щодо зміни функціонального призначення даної території.

В основне креслення також внесені відповідні зміни за результатами рецензії та архітектурно­містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації…».

Для того, щоб переконати іванківських депутатів у  неправомірності їхньої вимоги не позначати в Генплані нашого селища ТЕС (тобто, таким чином не узаконювати її), на сесію прибула керівник  відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово­комунального господарства та  екології Вишгородської райдержадміністрації Ірина Войко. Проте їй у гарячій, місцями – дуже голосній, дискусії з деякими депутатами так і не вдалося довести, що треба залишити це підприємство в Генплані.

В результаті 14 депутатів проголосували за пропозицію голови ради Тетяни Свириденко – затвердити цей документ без позначення території ТЕС.

Чи матиме така безкомпромісна, на перший погляд, позиція депутатів – не узаконювати  цей об’єкт енергетики в Генплані Іванкова – якісь правові наслідки? Фахівці кажуть, що так. При отриманні відповідного висновку ми обов’язково ознайомимо  з ним читачів «Трибуни праці».

 

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 

Павло СМОВЖ.