«КОЛИ ВИ ВЖЕ «НАЇСТЕСЯ», ХЛОПЦІ?» – КАЖУТЬ ПРОСТІ УКРАЇНЦІ

Блог редактора

Цінами на газ ріжуть без ножа!.. Як швидко «заріжуть» нас, пересічних українців? Ці та інші фрази крутяться в голові, просячись у заголовок даної  публікації.

А сів писати ці рядки під впливом емоцій. 27 липня представник ТОВ «Київоблгаззбут» приніс у редакцію три документи: один – для ознайомлення, два – для підпису керівником з мокрою печаткою.

Перший – лист редактору «Трибуни праці» за підписом менеджера зі збуту. В  ньому повідомляється про намір з 01.08. 2021 р. збільшити ціну за один кубометр природного газу для потреб непобутових споживачів. На скільки – не вказують, зате зазначають, що маємо право відмовитись від раніше укладеного з ТОВ договору, коли не приймаємо нові умови, повідомлені постачальником. І що проєкт додаткової угоди з цього приводу нам надішлють пізніше.

Цей «лист щастя» принесли разом з двома додатковими угодами про узгодження ціни  газу на червень і липень  ц.р. Тобто,  27 липня мене  повідомили про те, що в червні редакція мала сплачувати за кожен спожитий кубометр (добре, що на літо перекрили й опломбували газопідвідну  трубу до нашого побутового опалювального котла) по 12,77 грн з ПДВ, а в липні – по 15,61 грн (!).

Стрибок ціни у липні, як бачите, перевищив три гривні. Аж холодок пішов по спині й  руки затремтіли від обурення: це ж скільки буде коштувати  кубометр газу восени при таких темпах підвищення тарифів. І це що: відбуватиметься кожного місяця?!.

А президент Зеленський, пам’ятається, обіцяв НЕ ТАКЕ… То чому ж бачимо ТАКЕ?.

І чому читаємо ось таке (вибачте за довгу цитату, але вона пояснює ситуацію):

«Нафтогаз продає компанії олігарха Дмитра Фірташа газ за тією ж ціною, що і своїй «дочці».

ТОВ «Йе Енергія» олігарха Дмитра Фірташа купує у Нафтогазу газ для перепродажу населенню в рамках річних контрактів за ціною 7420 грн за 1000 кубометрів (з ПДВ), як і ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», повідомила «Економічна правда».

Ці дві компанії, які разом контролюють до 80% ринку постачання газу побутовим споживачам, законтрактували найбільші обсяги — 6 млрд куб. м та 2,2 млрд кубометрів газу відповідно. Ціни в їхніх контрактах є найнижчими: решта компаній купують газ за ціною від 7,9 до 8,8 тис. грн… Інші газопостачальні компанії жалілись на те, що їм Нафтогаз продає газ дорожче, ніж компанії Фірташа.

Колишній голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, що вести перемовини з «Йе Енергією» «було і правильним, і єдино можливим варіантом». «Про результат цих перемовин чудово знає прем’єр-міністр, чудово знає президент України, … До його (контрактуП.С.) підписання були повідомлені всі органи, які мають до цього стосунок. Зокрема, наприклад, Антимонопольний комітет», — заявляв він.

Нинішній голова НАК Юрій Вітренко критикував контракт з компанією Фірташа, оскільки вважає, що переговори були непрозорими… В липні він заявив, що «Йе Енергія» Фірташа і низка інших учасників ринку перепродують промисловим підприємствам газ, куплений у Нафтогазу за договорами, укладеними для забезпечення річних контрактів на поставку газу населенню. «Зафіксовано факти, що газ продається, оскільки цей договір з компаніями Фірташа дозволяє перепродувати газ, і вони перепродують його промисловим споживачам… І це створює ризик того, що цих обсягів потім не буде вистачати для потреб населення, і необхідно буде компенсувати імпортованим газом», — сказав Вітренко».

Ви здогадуєтесь, шановні земляки, прочитавши це, що у мене на думці?.. У вас, переконаний, – таке саме: і на думці, і на вустах. Одні спекулюють, наживаючи собі мільярди, котрі доведеться залишати зверху на землі, а не брати з собою… А інші обурюються та лаються, м’яко кажучи, накопичуючи  в собі злість, котра рано чи пізно має вирватись у якісь радикальні дії.

…У «Трибуні праці» є така рубрика: «Куди йдемо, куди котимось?..». На жаль, доводиться все частіше її  використовувати…

Павло СМОВЖ.