МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ

Публікації Трибуни Праці

Нещодавно на своїй сторінці в Фейсбук наша землячка Наташа Грищенко опублікувала пост, який привернув увагу дуже багатьох людей. В основному, звичайно, жінок. Адже вони, так уже  розпорядилася Матінка-Природа, ближчі до такої діяльності. Ось чим поділилася з користувачами ФБ Н. Грищенко:

«Я хочу розповісти про жительку с. Шпилі ЮЩЕНКО ОЛЬГУ МИКОЛАЇВНУ, майстриню, яка займається лялькарським ремеслом. Її перше знайомство з українською народною лялькою відбулося у 2018 році. Побачивши виставку з ляльками, почала збирати інформацію, знайомитися з майстринями. Їздила на уроки до етнографів, які проходили у Центрі української культури і мистецтв. Купувала книги, де показані різні конструкції ляльок. Брала участь у різних виставках, оскільки народна лялька є унікальним явищем у культурі українців. Професійно підбирає якісні матеріали, що надають образу гармонійності, довершеності й, водночас, збереження традицій, тому що при створенні конструкції тіла лялечки Ольга не використовує голку. Багато її ляльок знайшли свої домівки в різних областях України, а деякі – за кордоном. Бажаємо тобі, Олечко, нових творчих задумів! Ми тобою пишаємося!!!».

Під цим текстом було  розміщено світлини 22-х робіт майстрині та семи   різних документів – Дипломів і Подяк, грамот і сертифікатів, вручених їй за підсумками участі в різних конкурсах та виставках. Частину з них я розміщую тут. Жаль тільки, що вони в нашій газеті чорно-білі й  тому втрачається  багатство кольорів. Але бажаючі можуть переглянути  світлини ляльок на сайті «Трибуни праці» або моїй сторінці в Фейсбук: там вони – у всій своїй красі.

Зацікавлений, я поїхав до Ольги Миколаївни у Шпилі. Аби дещо уточнити і сфотографувати її: не лише читачі «Трибуни праці» повинні  більше знати про автора цих чудових творів народного лялькарства. Наша бесіда вийшла настільки цікавою і змістовною, що хочеться ширше передати  її. Зокрема, думки майстрині з приводу вузлової  ляльки як окремого мистецького напряму в українській культурі.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.