ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОЇ ЗЕМЛЯЧКИ   

Публікації Трибуни Праці

 

28 серпня 2021 року  після тяжкої хвороби на 81-му році життя померла поетеса, художниця, активна громадська діячка Ганна Дмитрівна Ігнатюк.

Вона народилась 16 липня 1941 року в селищі Іванків. У 1958 році закінчила Іванківську середню школу і працювала до серпня 1959 року керівником гуртка «Умілі руки» при Бородянському Будинку піонерів. Вступивши на навчання до Київського технікуму легкої промисловості, закінчила його у 1962 році й отримала направлення на роботу в Поліську швейну фабрику, де працювала на різних посадах. Була членом профкому фабрики, відповідала за спортивну та культурно-масову роботу в колективі, художню самодіяльність, організувала в колективі жіночий духовий оркестр.

Згодом працювала другим секретарем Поліського райкому комсомолу.

З 1974 року проживала в Іванкові. Працювала художником-оформлювачем в місцевому автотранспортному підприємстві та райспоживспілці, приймальником у пункті  прокату  райпобуткомбінату.

Ганна Дмитрівна все своє життя писала вірші, багато з яких стали текстами пісень, малювала краєвиди Іванківщини. Була учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У 2003 році  започаткувала  сімейний клуб «Душі криниця». А в березні наступного року на його засіданні було вирішено створити із членів клубу жіночий вокальний ансамбль «Криничанка».

З 2006 року Ганна Дмитрівна офіційно працювала керівником аматорського колективу «Криничанка»  при Іванківському Будинку культури. У 2007 році ансамбль «Криничанка» під керівництвом Ганни Дмитрівни отримав звання «народний».

Вірші Ганни Дмитрівни увійшли до збірок поетичної антології Київщини «Кришталеві роси» – 2007 року, «Натхненні рідною землею» – 2008 року. У 2008 році вийшла перша збірка віршів Ганни Дмитрівни «Любов і біль». У 2011 році побачила світ її друга збірка – «Надії». У 2013 році, до 90-ї річниці Іванківського району,  вийшла збірка її поезій «Мої перевесла», присвячена всім землякам.

Близько 80 віршів поетеси покладені на музику, в тому числі заслуженим артистом України Павлом Мрежуком, місцевими вчителями музики Олександром Якименком та Василем Колісніченком, а також її  сином Володимиром. А пісня «Сало» на слова Ганни Ігнатюк увійшла до репертуару Михайла Поплавського – ректора Київського національного університету культури і мистецтв.

Значна частина творчого доробку Ганни Дмитрівни та її сина Володимира використана телекомпанією «Альта» з міста Переяслав-Хмельницького при створенні історико-документальних фільмів «Мій Поліський край», «До подиху останнього любити Полісся буду…».

У 2008 році нею було випущено два аудіодиски – «Ми іще не старі» та «Дзвони Чорнобиля». У 2014 році – аудіодиск «Живи, моє Полісся!». А в 2015 році – аудіодиски «Іванківське серце», «Синова сорочка» та «Рідне Полісся».

До 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи вона з сином створила відеофільм «Ми залишились, щоб жити». За ідею та створення цього фільму Ганна Дмитрівна була нагороджена Подякою Іванківської райдержадміністрації та Іванківської районної ради.

За багаторічну сумлінну працю і творчі успіхи у 2006 році Ганна Дмитрівна відзначена Подякою Кабінету Міністрів України.

Крім цього, за свою активну громадську діяльність  була нагороджена Відзнакою Президента України «20 років Незалежності України» та пам’ятною медаллю Асоціації ветеранів МВС України «25 років пам’яті Чорнобильської катастрофи» (2011 р.);  за участь в обласному фестивалі-конкурсі авторської поезії та пісні «Малишкові стежки» (2013 р.) в номінації «поети-аматори» Дипломом Київської обласної державної адміністрації; нагрудними знаками «Патріот Поліського краю» правління Київського обласного товариства «Поліське земляцтво» та «Відзнака голови районної ради-2006».

Очолюваний нею народний ансамбль «Криничанка» – лауреат багатьох міжрайонних, обласних та  фестивалю самодіяльної пісні Київщини «Малишкові стежки» (2008 р.); призер Всеукраїнських пісенних конкурсів.

У 2009 році Г.Д. Ігнатюк була занесена до енциклопедії «Кращі люди України».

Світла пам’ять про цю чудову людину, нашу талановиту землячку назавжди зберігатиметься в серцях усіх, хто її знав, любив, шанував.

Тетяна СВИРИДЕНКО,

голова Іванківської селищної ради,

депутатський корпус Іванківської селищної ради.