Світлої пам’яті талановитої землячки

Публікації Трибуни Праці

 

28 серпня перестало битись серце відомої не лише на Іванківщині, але й далеко за її межами ентузіастки, великого патріота рідного краю, обдарованої поетеси, художниці, активної громадської діячки Ганни Дмитрівни Ігнатюк.

80 літ її життя були сповнені багаточисленними ініціативами, творчою самовідданою  працею на благо України. Яку вона палко любила, переймалась її нелегкою долею, прославляла у своїх творах: яскравих полотнах, добірних поетичних рядках, у чарівних піснях.

У всьому вона була талановитою, за що б не бралась. Народний аматорський колектив «Криничанка» при Іванківському Будинку культури, створений і очолюваний нею, є лауреатом багатьох міжрайонних, обласних фестивалів та призером Всеукраїнських пісенних конкурсів.

Ганна Дмитрівна все життя писала вірші, які стали прекрасним надбанням духовної скарбниці українського народу.

Багатогранна творча Особистість, Ганна Дмитрівна не залишалась байдужою до викликів часу, відгукуючись на них своєю громадянською позицією, своїм художнім та поетичним хистом, своєю участю у різноманітних заходах.

Біль від чорнобильської зірки Полин, яка обпалила і її долю, і тисячі земляків­поліщуків, була глибокою раною у серці Г.Д. Ігнатюк. Ця тема була  однією з провідних у її творчості. Разом з іншими активістами вона дбала про увічнення пам’яті тих, хто втратив своє здоров’я і віддав життя у боротьбі з наслідками аварії на ЧАЕС, відстоювала права потерпілого населення.

Разом з єдиним сином Володимиром, її надією і опорою, випустили кілька аудіодисків, а до 25­ї річниці Чорнобильської катастрофи – відеофільм.

І це – далеко не повний перелік  величних справ цієї вірної доньки Полісся.

За багаторічну сумлінну працю і творчі успіхи Ганна Дмитрівна удостоєна високих нагород і звань. Серед них – відзнака Президента України «20 років Незалежності України», Подяка Кабінету Міністрів України, пам’ятна медаль Асоціації ветеранів МВС України «25 років пам’яті Чорнобильської катастрофи», Диплом Київської обласної державної адміністрації, нагрудні знаки «Патріот Поліського краю» правління Київського обласного товариства «Поліське земляцтво» та «Відзнака голови районної ради­2006», Подяка Іванківської райдержадміністрації та Іванківської районної ради.

Ім’я Ганни Дмитрівни Ігнатюк занесене до енциклопедії «Кращі люди України».

Світла пам’ять про цю щиру, щедру душею, віддану своїй справі жінку назавжди залишиться у пам’яті її колег, друзів, знайомих і всіх, хто її знав.

Надія БІРЮК,

начальник відділу культури, туризму,

молоді та спорту

Іванківської селищної ради,

працівники відділу.