Литва закликала ООН посилити політику невизнання анексії Криму

Огляд преси

Дії Росії порушують міжнародне право, Статут Організації Об’єднаних Націй, а також положення Гельсінського заключного акту, зазначив литовський лідер.

Президент Литви Гітанас Науседа в ООН закликав посилити політику невизнання анексії українського Криму. Про це у вівторок, 21 вересня, він заявив з трибуни сесії Генеральної асамблеї ООН.
“Сьомий рік ми спостерігаємо продовження військової агресії проти України, а також незаконну анексію і окупацію Криму. Ці дії порушують міжнародне право, Статут Організації Об’єднаних Націй, а також положення Гельсінського заключного акту. Їх слід в цілому засуджувати. Ми повинні посилити політику невизнання окупації і анексії Криму. Я вітаю зусилля України тримати це питання на порядку денному шляхом створення Міжнародної кримської платформи”, – заявив Науседа.
Також він заявив, що надзвичайно важливо захищати права і свободи місцевого цивільного населення.
Гітанас Науседа додав, що Литва поважає європейський і євроатлантичний вибір України і продовжує підтримувати її реформи в цей неспокійний період.
“Прагнучи консолідувати міжнародні зусилля, в липні минулого року ми спільно провели Українську конференцію реформ у Вільнюсі”, – сказав президент Литви.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розраховує підняти тему окупованих територій в ході перебування на Генасамблеї ООН, яка стартоввала в Нью-Йорку у вівторок, 21 вересня.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet