Гроші від ЦСВЯП: підключаються народні депутати

Блог редактора

 

Кілька днів тому подзвонив народний депутат України Костянтин Бондарєв. У розмові, що відбулася,  повторив те, що говорив мені дещо раніше: що активно підтримає звернення до нього учасників «круглого столу» в редакції газети «Трибуна праці» щодо передбачення на законодавчому рівні прозорого і пропорційного розподілу коштів у розмірі 10 відсотків кошторисної вартості будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС. І що особисто докладе всіх зусиль, аби цей процес відбувався надалі належним чином – як того вимагає соціальна справедливість.

Зокрема, як повідомив, він нещодавно ініціював розгляд відповідного законопроєкту на засіданнях Комітетів Верховної Ради, що мають відношення до цього питання, зібравши підписи групи своїх колег-народних депутатів. А також розпочав роботу в цьому напрямі з Енергоатомом.

Нагадаю: ще рік тому – 7 жовтня 2020 р. – народний депутат від партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Оксана Савчук зареєструвала в парламенті законопроєкт № 4193 «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проєктування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типа ВВЕР вітчизняних атомних станцій» щодо  пропорційного розподілу коштів на соціально-економічний розвиток прилеглих територій».  Ці зміни були сформульовані представниками Іванківської тергромади Миколою Василенком та Олегом Береговим. Проте досі цей документ так і не винесений на розгляд у сесійну залу.

Порадившись за «круглим столом» про  подальші дії з активізації цього процесу  (перелік імен  учасників того засідання наводився у звіті про цей захід, опублікованому в   «Трибуні праці» за 1 жовтня ц.р.), я, за їх дорученням,  направив відповідні звернення до очільників трьох зацікавлених ОТГ,  а також керівників Вишгородської райради та РДА, Київської обласної ради та облдержадміністрації. З тим, щоб не лише проінформувати їх про цей наш «крик душі», а, найперше, – сподіватися на їх конкретну підтримку в цій  боротьбі за належне і повне виконання положень згаданого закону із запропонованими нами і прийнятими змінами до нього.

Брали участь у нашій розмові й представники райради на чолі із заступником її голови Олександром Ростовцевим. Напередодні виходу цього номера «Трибуни праці» я зв’язався з ним і Олександр Миколайович розповів про перші кроки, які вже робляться в даному напрямі:

– Звернення, яке прийняли учасники «круглого столу» і надіслали  всім причетним до проблеми,  вже внесено в порядок денний  чергової сесії Вишгородської райради, що має відбутися найближчими днями. На ній  буде прийнято  відповідне звернення депутатів нашої райради до Київоблради та голови КОДА. Також ми надіслали відповідні листи головам трьох  територіальних громад – Іванківської, Поліської та Славутицької. Перед сесією зберемося з ними окремо й обговоримо план подальших спільних дій.

А в зверненні до обласних депутатів будемо просити їх  підписати і затвердити на сесії пропонований нами Додатковий договір з Енергоатомом – про розподіл цих коштів. (Бо існуючий нині чомусь підписали тільки уповноважені особи КОДА, Енергоатома та… ДСП  управління  капітального будівництва зони відчуження. Це саме їх договір передбачає, що розпорядником цих грошей виступає КОДА).  У  Додатковому ж договорі треба прописати головне – те, що пропонується   поданим у Верховну Раду законопроєктом щодо внесення змін  у закон про ЦСВЯП: спрямування коштів з тих 10 відсотків вартості будівництва має відбуватися напряму трьом громадам – без КОДА, як посередника…

Редакція «Трибуни праці» постійно інформуватиме своїх читачів про те, як вирішуватиметься це питання.

Павло СМОВЖ.