БЬОРДВОТЧІНГ ЯК ВИД ЕКОТУРИЗМУ

Публікації Трибуни Праці

 

В Україні набуває обертів новий вид екотуризму – птахоспоглядання (бьордвотчінг). Який  не тільки є одним з найбільш пізнавальних, але й гуманних способів дослідження природи.

Проте для його розвитку необхідні сприяння й участь активних представників громадськості, небайдужих волонтерів та любителів-природозахисників. Вони, в свою чергу, потребують структури, котра б координувала й об’єднувала їх навколо спільної мети та завдань.

Саме такою структурою є громадська організація «Екологічний простір-2020», що за підтримки й фінансування Програми малих грантів  ГЕФ Україна та у партнерстві з Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником впроваджує захоплюючий, але й непростий проєкт «Розвиток .екотуризму на територіях, що зазнали радіаційного забруднення – шлях до збереження біорізноманіття українського Полісся».

Його основна складова – облаштування в зоні відчуження локацій для спостереження за птахами в дикій природі.

Одночасно проєкт передбачає  популяризацію нового для України напрямку екотуризму  – бьордвотчингу та, загалом, дослідження біорізноманіття Українського Полісся й екологічно толерантного проведення дозвілля.

Потрібно зауважити, що птахоспоглядання на територіях, що зазнали радіаційного забруднення й отримали статус заповідних, має надзвичайний потенціал. Адже Чорнобильський заповідник розташований на перехресті великих пташиних міграційних шляхів. За сезон тут пролітає до двох мільйонів пернатих. Окрім того, на заповідній території зафіксовано багато колоній лелекоподібних, сивкоподібних, гусеподібних, пеліканоподібних та інших птахів.

 

Юлія КОСЬКО,

голова громадської організації «Екологічний простір-2020».