КОЛИ ЖОРСТОКІСТЬ НЕ МАЄ МЕЖ

Публікації Трибуни Праці

 

Ця стаття нашої  колеги-журналіста Галини Кизі ( земля їй пухом!) була опублікована в «Трибуні праці» 20 років тому – 10 листопада 2001 року, напередодні  58-ї річниці визволення Іванківського району від гітлерівських окупантів. Нині ми вкотре згадуємо цю дату – 11 листопада 1943 року. У боях за звільнення Іванкова – тодішнього райцентру – полягло немало  бійців Радянської армії. Змінюються покоління і з роками забувається багато чого з минулого: так, на жаль, влаштоване людське життя. Але так не повинно бути: героїчні воєнні й трудові здобутки наших попередників мають посідати належне місце в історії. І про них повинні знати нащадки. Саме тому й публікуємо сьогодні заново розповідь, котра містить багато невідомих для сучасників фактів.

Таке теж  треба знати!

«Нещодавно на моє ім’я в редакцію надійшов лист такого змісту:

“Шановна Галино Василівно! Звертаюся до Вас, як до людини, яка має чи не найбільший трудовий стаж журналіста.

Наближається день визволення Іванкова від німецько­фашистських загарбників. Дуже цікаво знати, де поховані воїни, які загинули при визволенні Іванкова?

Якщо можливо хоч приблизно розповісти в газеті про історію могил в центрі Іванкова, в парку, то, будь­ ласка. Ця могила з’явилася до війни чи після? Кого там ховали? Назвіть приблизно кількість похованих там.

Чи були поховання в парку після Великої Вітчизняної війни?

Це цікаво знати багатьом людям району різного віку.

З повагою О.ТКАЧЕНКО».

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Галина КИЗЯ».

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Більше інформації про ці та інші факти того періоду історії Іванківщини ви можете почерпнути з книги Павла Смовжа «Крізь роки і відстані», виданій у    2001 році. Вона є у всіх сільських та шкільних бібліотеках нашої ОТГ.