НІКОМУ НЕ ВІРЮ. ТІЛЬКИ РАДИКАЛЬНІ ДІЇ!..

Публікації Трибуни Праці

 

Півтора місяця назад, а саме 23 вересня, в Іванкові відбувся «круглий стіл» на тему «Гроші від ЦСВЯП: міф чи реальність?» за ініціативи місцевої газети «Трибуна праці». І, як пише її редактор Павло Якович Смовж, пішли круги по воді…

Уважно перечитав усю інформацію на цю тему в «Трибуні праці». Що хочу сказати з цього приводу: разом із зернами істини дуже багато інформаційного сміття з’являється навколо цієї теми. І простому жителю Іванківщини дуже важко відділити зерна від полови, розібратися, хто працює на громаду, а хто ллє воду на чужий млин. І не важливо – по власній дурості чи навмисне.

Для того, щоб визначити критерій, за яким будемо ділити всіх персонажів цього процесу, давайте розглянемо кілька фактів, які  досить чітко характеризують ситуацію з цими коштами, що склалася на момент проведення «круглого столу».

НАЕК «Енергоатом» на кінець першого півріччя 2021 року освоїв на будівництві ЦСВЯП 3,66 млрд грн із 4,76 млрд грн,  запланованих до кінця  року. Тобто, на соціальний розвиток трьох громад мав уже відправити 366 млн грн. Проте фінансовим планом Енергоатому, затвердженим Кабінетом Міністрів, на ці цілі  в нинішньому році передбачено тільки 250 млн грн. Фактично ж перераховано на казначейські рахунки Київської облдержадміністрації  трошки більше 143 млн грн.

Уважно читаємо ст. 3 Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій». Цитую останнє речення цієї статті: «Перерахування коштів здійснюється пропорційно фактично освоєним капітальним інвестиціям за даними бухгалтерського обліку, без урахування податку на додану вартість».

Що все це означає? А  означає те, що ігнорування даного закону відбувається не тільки на рівні Енергоатому, який, повторюю,  уже мав би перерахувати 366 млн грн на казначейські рахунки КОДА, а й на рівні Кабінету Міністрів України. Який затверджує у фінплані Енергоатома кошти на будівництво ЦСВЯП на 2021 рік у розмірі 4,76 млрд грн по інвестиціях і 250 млн грн (замість 476 мільйонів!) по виплатах трьом громадам на будівництво об’єктів соціального призначення. Цікаво: на рівні Кабміну – це звичайне невігластво посадовців, чи свідоме ігнорування закону?

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Микола ВАСИЛЕНКО,

підприємець,

смт Іванків.