А ТАКИ ПЕТРОВИЧ, А НЕ ІВАНОВИЧ…

Публікації Трибуни Праці

 

 

Сьогодні  повідаю про те, як розвивалися події після опублікування в нашій газеті статті жителя Іванкова Леоніда Дещенка «ЧОМУ  НЕ ВСТАНОВИТИ ХОЧА Б ТАБЛИЧКУ?..» («Трибуна праці» за  22 жовтня ц. р.).

Там йшлося про те, що на кладовищі с. Коленці є  невеличкий металевий обеліск червоноармійцю М. Горбачу, який загинув при визволенні цього села від гітлерівських окупантів у листопаді 1943 року. Але цей пам’ятничок і досі… безіменний. Хоч старші жителі Коленець пам’ятають, як щороку приїздила його мати з Хмельниччини – відвідати могилу сина. І як доглядали за нею раніше школярі. Й що в шкільному музеї була навіть фотографія цього бійця.

Під тією статтею я  розмістив  свій коментар, у якому йшлося про те, що цим питанням зацікавилась інструктор по пам’ятках історії  Іванківського Будинку культури Н. Конюшенко. І ось сьогодні вже є деякі матеріали її пошуків істини, про які й хочу розповісти.

На один із запитів Ніни Михайлівни, відправлених за різними адресами, нещодавно на ім’я начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту Іванківської селищної ради  Н.К. Бірюк прийшла відповідь з Національного музею історії України у Другій світовій війні. Процитую її повністю:

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.