2.БАГАТО ЗАЛЕЖИТЬ  І ВІД СПОСОБУ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ, або На допомогу сподівайся, а сам не схиб…

Публікації Трибуни Праці

Закінчення інтерв’ю з медиками­науковцями – професором Юрієм Бандажевським та доцентом Наталією Дубовою. Початок – у попередньому номері).

Наталія Дубова: Давайте повернемось до гомоцистеїну, про який ішлося в попередніх ваших публікаціях, тобто, в наших інтерв’ю. Це один з універсальних маркерів. Підвищений рівень цієї сірковмісної амінокислоти плазми крові відразу говорить про наявність небезпеки для здоров’я. Тобто, про те, що треба негайно звернути на це увагу й поглиблено обстежити дитину. Щоб з’ясувати, які саме фактори ризику вплинули на підвищення його рівня. Бо якщо не знизити своєчасно гомоцистеїн, це призведе в подальшому до дуже поганих наслідків.

– Зниження цього рівня можливе тільки правильно підібраними і якісними вітамінами, чи є ще якісь шляхи досягнення цього?

Н.Д. – Тут треба підходити індивідуально. Бо є різні причини підвищення рівня гомоцистеїну. В одному випадку можна обійтись лише зміною раціону харчування – правильно підібраною дієтою. В других – іншими заходами…

Юрій Бандажевський: Дуже важливо зрозуміти, що цей рівень залежить і від генетичних компонентів. Дітей з цим не так багато, але вони є. Але що ми побачили у так званих чорнобильських дітей – це те, що у них, як правило, у всіх був високий або підвищений рівень гомоцистеїну якраз під час великих пожеж у лісах зони відчуження ЧАЕС в 2015 році. Цей зв’язок чітко простежувався. І нам вдалося це довести на великому масиві даних. Це характерне явище на вашій території. Й саме тому ми почали бити у всі дзвони. Бо це дуже погано, на це треба звернути серйозну увагу.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.

На знімках:  робоча нарада в Іванківській селищній раді; література, видана науковцями.