Розмова вийшла далеко за місцеві рамки 

Публікації Трибуни Праці

 

Все зростаюча захаращеність лісів поваленими і зігниваючими сухостійними деревами, котрі ніхто не прибирає вже багато років,  суцільне вирізання ділової деревини на великих ділянках, недостатній  догляд за новими й молодими насадженнями,  що призводить нерідко до їх низької приживлюваності й загибелі, деякі інші проблеми  – це  сьогоднішня ситуація в лісовій галузі, наслідки котрої «аукнуться» й нашим нащадкам. Так вважає багато хто з  наших земляків. Отож і йдуть скарги на такі факти у різні інстанції.

Але, на жаль, не скрізь на них реагують належним чином. І саме тому «караван»  іде своїм шляхом, як у тій приказці…

Мова сьогодні піде про те, як вчинили члени постійної комісії Київської обласної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, отримавши  скаргу на, м’яко кажучи, незадовільний стан лісових насаджень у лісфонді ДП СЛП «Київоблагроліс». Під якою стоять підписи близько 700  жителів Іванкова, сіл Запрудка, Коленцівське, Обуховичі, Ставрівка.

Виїзне засідання цієї комісії  відбулося  у п’ятницю, 17 грудня, в  залі засідань  Іванківської селищної ради. У ньому, крім  запрошених ініціаторів-організаторів скарги, взяли участь керівники і спеціалісти ДП «Іванківський лісгосп», Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, старости селищної ради, інші причетні до питань, що стали предметом  обговорення (імена декого називатиму по ходу  розповіді).

А от  нещодавно призначений черговий керівник  «Київоблагролісу» не прибув на це засідання.

Голова комісії Олександр Леляк  назвав  мотиви, що спонукали її членів до саме такої – з виїздом на місце – форми  аналізу та впливу на проблеми в  лісогосподарській діяльності на Київщині.  А вони  не лише в безконтрольному вирізанні підпорядкованих  «Київоблагролісу»  лісових масивів, а й у руйнування великотонажними лісовозами асфальту доріг загального підпорядкування. Як це бачимо на  центральній вулиці у  Запрудці. Де навіть тріщини від цього на стінах багатьох житлових будинків з’явилися в останні роки.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.