ФРАГМЕНТИ НАШОЇ  ІСТОРІЇ

Публікації Трибуни Праці

 

З книги Павла Смовжа «Крізь роки і відстані» (2001 р.).

Окремим  розділом в  історії газети слід виділити період, що започаткувався трагічною подією в житті людства – Чорнобильською катастрофою.

З початком масової евакуації населення району прийняло до себе тисячі жителів нині мертвого міста атомників – Прип’яті. А ми, журналісти й поліграфісти, – своїх колег з “Трибуни енергетика”, яка без збоїв почала виходити в Іванкові. Що робилося на наших очах у перші тижні і місяці після вибуху на 4­му блоці – те справді можна передати поняттям “війна”. Тисячі автомашин, що йшли через Іванків майже безкінечною колоною в двох напрямах – до Чорнобиля і звідти, своїм гулом тільки підсилювали напругу й тривогу, які буквально згустками витали в повітрі… А ми зі своїми колегами, командированими сюди зі всіх кінців колишнього Союзу РСР, теж майже цілодобово моталися по району, військових частинах, місцях дислокації пожежників, шахтарів і метробудівців, працівників інших організацій і установ, кинутих до місця лиха. Із зусиллями, але проривалися і в сам Чорнобиль, аби розповісти своїм читачам якомога більше правди. І разом з тим – швидше донести до свідомості людей всі нюанси страшної небезпеки, яку «дарували» їм невидима радіація і невміле, необережне з нею поводження.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

На знімках: після наради робсількорів напередодні Дня  преси і  невеличкого концерту членів хор­ланки Героя Соціалістичної Праці Л.Н. Бойченко із Запрудки – фото на згадку; Почесна грамота “Трибуни праці” на честь 65­річчя  газети – ветерану праці, позаштатному  кореспонденту газети протягом кількох десятиліть Д.М. Борзаківському.