«ЖИВИ 100 РОКІВ, ВЛАДИКУ!..»

Публікації Трибуни Праці

 

1 лютого 2019 р. я опублікував у соцмережі «Фейсбук» коротку розповідь і кілька фото з екрана телевізора, зроблених того дня  під час трансляції  чергової передачі телевізійного проєкту  «Стосується кожного» на каналі «Інтер». У ній тоді брали участь мама  та бабуся маленького хлопчика з Іванкова. А також італійські волонтери, які  взяли активну й, слава Богу, результативну участь у врятуванні  дитини. А ще – турецький нейрохірург, який зробив, здається, неможливе, щоб Владик залишився живим. Бо українські медики вже “махнули рукою” на нього…

(Цей сюжет можна подивитися й нині в Ютубі: https://inter.ua/…/sk/2019/02/01/kk_blagoslovinnya…).

А вже через кілька днів – 9 лютого – у «Трибуні праці» під заголовком «Ще й отримав благословення Папи Римського…» вже детальніше розповів читачам газети історію  Владика Чибука. Підзаголовок тієї публікації був запитальним: «Дивовижне зцілення чи вчасне й фахове втручання лікарів?».

Ось що я тоді писав у ФБ про  нашого маленького земляка: «У 5 місяців Владику діагностували смертельну онкологічну хворобу – нейробластому. Діагностика в Польщі, після якої – тривале лікування хіміотерапією в Україні, не дали позитивного результату. Лікарі розводили руками і відмовлялися робити операцію. У два з половиною роки хлопчика перевели на паліативне лікування, призначивши морфін, щоб полегшити дитині нестерпний біль. Диво сталося напередодні Нового 2018 року: волонтери з Італії зібрали кошти – 22  тисячі євро, знайшли в Туреччині клініку, в якій погодились прооперувати маленького пацієнта.

Операцію зробили 30 січня 2018 року. Після одужання хлопчика запросив до себе у Ватикан сам Папа Римський Франциск. Дивовижне зцілення чи вчасне й кваліфіковане втручання лікарів?

Сьогодні транслювався сюжет про цю феноменальну історію по Інтеру… А завтра, 2 лютого, у нього – черговий день народження!!! Привітаймо дитину і всю її родину!

…Живи 100 років, Владику! Як добре, що є на світі справді добрі, милосердні люди!».

Як склалося подальше життя в цій сім’ї? Який стан здоров’я Владиславчика сьогодні?

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.

На знімках – фрагменти зі згадуваної телепрограми «Інтера» «Стосується кожного»: Массімо Бонфатті з Анною та Владиком у  студії; Андрій Данилевич вітає стамбульського нейрохірурга Сердара Бакі Албайрака, який видаляв хлопчику пухлину; Папа Римський Франциск благословляє Владика; сьогодні Владик Чибук – першокласник Іванківської школи №2.