ДЕЩО ПРО ДЕРЖАВНІ КОМПЕНСАЦІЇ

Публікації Трибуни Праці

Повномасштабна війна РФ проти України породила надзвичайно багато проблем. Серед них – і соціальних. Про те, як наша держава вирішує деякі питання допомоги українським громадянам, розмовляємо з начальником управління соцзахисту населення Наталією ТЕРЕЩЕНКО.
– Відповідно до прийнятих в Україні останнім часом законодавчих і нормативних актів, люди, які полишили свої домівки та місця роботи, шукаючи більш безпечного місця проживання під час війни, можуть звернутися до нас для офіційного оформлення статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Це якщо вони тимчасово проживали від початку цієї війни або й нині проживають на території Іванківської селищної ради. Ми їм видаємо відповідні довідки.
Правда, це може робитися не дуже оперативно: через часті збої в інтернеті, а також у програмному забезпеченні, яким ми користуємось у системі Мінсоцзахисту.
Також з 18 квітня запрацював портал «Дія», де можна зареєструватися як ВПО.
Такі довідки дають право на отримання передбачених державних соціальних гарантій. А це щомісячна виплата коштів на тимчасове проживання в іншій місцевості. Для дорослих вона складає 2 тис. грн. на місяць, для дітей та осіб з інвалідністю – 3 тис. грн.
Згідно іншої постанови КМУ, передбачені виплати й приймаючій ВПО стороні. Такі господарі квартир чи будинків теж мають звертатися до органів соцзахисту. Механізм часткової компенсації їм в оплаті комунальних послуг ще уточнюється, але в мене є інформація, що термін оформлення такої компенсації на територіях, що перебували в тимчасовій окупації, продовжено до 31квітня. Згідно поданої заяви та підтверджуючих документів таким господарям житла на кожну проживаючу в них людину (ВПО) буде нараховуватись по 450 гривень.

Павло СМОВЖ.

Залишити відповідь