ПОВЕРТАЄМОСЬ У НОРМАЛЬНЕ РУСЛО ЖИТТЯ

Публікації Трибуни Праці

Про описане нижче говорила минулої п’ятниці, 14 квітня, на нараді з керівниками деяких установ та організацій, сільськими старостами Іванківський селищний голова Тетяна СВИРИДЕНКО.
Такі наради нині проводяться тричі на тиждень – по понеділках, середах і п’ятницях. Ситуація під час війни, що триває ( хоч і не в нашому регіоні), змінюється дуже швидко й «Трибуна праці» не встигатиме оперативно висвітлювати всі актуальні питання життєдіяльності нашої ОТГ після звільнення з окупації російськими військами. Проте навіть вибіркова інформація буде корисною для багатьох земляків. Адже дає уявлення про те, що робиться в нас. Тобто, які проблеми і як розв’язуються, на які питання слід звертати увагу населенню, як оцінювати ту колосальну, але непомітну, роботу, що провадиться керівниками та депутатами органу місцевого самоврядування, військовими, волонтерами та іншими людьми.
Отож, слово – Т. Свириденко:
– Потихеньку ми повертаємось у нормальне русло життя, яке мали до війни, до якого звикли наші люди. З 81 населеного пункту нашої ОТГ вчора (нагадую: 14 квітня – П.С.) підключено до електропостачання 11. Першими – Страхолісся, Горностайпіль, Лапутьки, Губин, Зорин, Фрузинівка, Дитятки, Оране, Хочева, Іванків, Болотня (задіювали подачу електроенергії з боку Богданів). Через три дні зустрінемось – повідомлю, де ще це зроблено. До неділі 17 квітня має бути забезпечена світлом більшість населених пунтів нашої громади.
Воду з резервуара на станції другого підйому відправили на лабораторні аналізи, оскільки водопроводи не використовувались довгий час. Буде все в порядку – задіємо і цей варіант. А поки що подаватимемо її, починаючи з 14 квітня, з тих свердловин, з яких вона качається напряму в мережі.
Без газопостачання на сьогодні залишаються поки що три села – Кухарі, Заруддя, Кропивня. Після їх розмінування газовики зможуть там його відновити.
Піротехніки обстежують сьогодні об’єкти критичної інфраструктури – підприємства комунального господарства, лісгосп, лінії електропередач ДТЕК. А також приватні садиби в Іванкові, Сукачах і Н. Ладижичах, де є нерозірвані боєприпаси.
З вівторка, 19 квітня, поштовики приступлять до рознесення пенсій. Також мають включитися в цю роботу наші відділення банків Аваль і Приват.
Ставлю завдання фінуправлінню та відділенню Держказначейства: з’ясувати в своїх обласних департаментах питання щодо оплати праці в трудових колективах і в понеділок 18 квітня проговорити це на нашій розширеній нараді. А керівники установ потім – донести таку інформацію до своїх працівників. Люди мають заспокоїтися й знати, як держава піклуватиметься про них в цьому плані. Скажу одне: всі будуть із зарплатами, пенсіями та необхідними виплатами.
Скажу й про таке. У нас працюють сапери військові та служби з надзвичайних ситуацій. У них – різні завдання. Тому не треба обурюватись, коли – на чиюсь думку – одні фахівці залишають «роботу» для інших. Є немало нерозірваних боєприпасів, котрі не можна відтранспортовувати в безпечне місце: деякі доводиться знешкоджувати на місці… Це можуть робити тільки військові. Так, щоб уберегти від руйнування будинки, господарські будівлі тощо. Такі снаряди є, наприклад, у Кропивні, а також деяких інших селах. Їх можуть знищувати лише військові сапери.
У цьому плані дуже важливою є роз’яснювальна робота серед населення. Треба постійно застерігати людей від нерозважливої поведінки. Не можна підходити до помічених кимось підозрілих предметів, доторкатися до них, виконувати біля них якісь роботи, в т.ч. сільськогосподарські. Не можна виходити на необстежені поля й городи, в лісові масиви.
Старости сіл мають зробити точкові карти-схеми, на яких позначити вже виявлені людьми такі предмети й передати їх саперам. За складеним нами графіком спочатку працюватимуть фахівці ДСНС, потім остаточно зачищатимуть території військові. Особлива увага надаватиметься тим територіям, де розташовувались орки – навколо їхніх блок-постів, місцях нічлігу тощо. В пріоритеті – насамперед лінії електропередач, газопроводи та об’єкти соціальної сфери. Потім обстежуватимуться побутовий сектор і сільгоспугіддя.
Сумний приклад нерозважливості в таких питаннях трапився в Рудні-Тальській 14 квітня. Там на розтяжці підірвалися двоє чоловіків, які привезли з с. Білогородка автомобіль своєму знайомому. Але вирішили пройти до нього повз якісь дерева…
На поля біля населених пунктів заїде окрема група саперів. Це погоджено з обласною військовою адміністрацією.
Проводимо також реєстрацію завданих населенню збитків у житловому фонді. Незабаром до нас заїдуть фахівці Інституту експертної оцінки, які обраховуватимуть реальні збитки. По цих документах люди отримуватимуть компенсації.
Складаємо списки громадян, які загинули в нашій ОТГ внаслідок агресії росіян під час військових дій. До цього питання зовсім інші підходи, як до випадків природної смерті. У деяких випадках потрібно буде робити аналізи ДНК, щоб офіційно зафіксувати особи загиблих. Особливо, коли від них залишились тільки окремі фрагменти тіла. У нас такі випадки серед місцевих жителів є. «Мітингувати» з цього приводу й висловлювати обурення діями правоохоронців не треба: кожен має виконувати свої, передбачені відповідними нормативними актами, обов’язки. Треба ставитись до такого з розумінням.
Старостам роз’яснено, як буде проводитись перепоховання з дворів. Це теж серйозна й відповідальна робота.
Серед позитивної інформації – такі новини. Французи виявили бажання допомогти нашій громаді у відбудові спаленого краєзнавчого музею в Іванкові та пошкодженої окупантами інфраструктури. Канадці пропонують нам збірні модульні будиночки для тимчасового проживання сімей, які втратили своє житло через бомбардування та артобстріли. Вивчимо ці питання, у першу чергу – по пристосованості таких будиночків до наших зимових температур, і будемо пропонувати їх жителям деяких ущент знищених сіл – таких як Підгайне, Тетерівське та інших.
Окреме питання – «накручування» людей через соцмережі проти діючої в ОТГ влади. Не можна цього робити у воєнний час! Закінчиться війна – тоді й будемо розбиратись, хто правий і що робив для людей. Сьогодні треба використовувати всі можливості, аби якнайшвидше повернути життя в нормальне русло. Прогавимо момент – можемо потрапити в число тих, кого фінансуватимуть за залишковим принципом…
В Іванкові й тих селах, де з’являється електроенергія, так звані пайки вже роздаватися не будуть. Через два-три дні запускаємо також банкомати. Отримуємо зарплати й пенсії – і йдемо в магазини…
А ще нам треба привчати деяких людей… працювати. У першу чергу багатодітних батьків, які сподіваються лише на «дитячі» гроші й жодної картоплини на своїх городах не садять… Цю проблему теж треба розв’язувати правильно.
Про решту питань говоритимемо при наступних зустрічах.

У перші дні після звільнення з окупації іванківці приходили на центральну площу не лише за продовольчою гуманітарною допомогою, а й за інформацією від керівників селищної ради.

Залишити відповідь