ПРО РОЗМІНУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ

Публікації Трибуни Праці

Про це розповідають підполковник цивільного захисту Наталія ПОЛИВАЧ, начальник відділу організації профілактичної роботи Вишгородського райуправління ДСНС України в Київській області та Юрій ТАРАСЕНКО, начальник відділу цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи.
Окупанти відступили з півночі Київської області, проте залишили нам чимало дуже небезпечних «сюрпризів». Загальних підсумків на сьогодні ще не можу дати, повідомлю тільки результати роботи працівників служби з надзвичайних ситуацій за вчорашній день, тобто, станом на 15 квітня. Але ці дані показові: свідчать про інтенсивність таких зусиль.
У нас зараз працюють дві піротехнічні бригади – з Ужгорода і Дрогобича. Одна обстежує електролінії, інша розділена на дві підгрупи, які обстежують приватний сектор Іванкова та установи й організації. Після цього приступлять до інших населених пунктів нашої громади.
Вчора було обстежено 27 об’єктів. З них пройдено більше трьох кілометрів ліній електропередач напругою 110 кіловат. Це означає, що перевірено понад 4 га полів, що прилягають до цих ЛЕП та розташовані під ними. А ще 13 водонапірних веж та 14 домоволодінь і установ. Під час цієї роботи вилучено 59 вибухонебезпечних пристрої та матеріали. З них 15 мін МН-120. (?)
До нас має заїхати найближчим часом ще 31 піротехнік. Вони обстежуватимуть сільськогосподарські угіддя на території Іванківської ОТГ.
Обов’язково нагадайте читачам газети, всім жителям Іванківщини про те, що слід бути дуже обережними у поводженні з підозрілими предметами. Ні в якому разі не можна доторкатися до них, брати в руки чи переносити. Треба повідомляти про них сільських старост, нашу службу, поліцію. Вибухонебезпечні предмети, зокрема, різні міни, можуть бути замасковані під що завгодно, навіть під дитячі іграшки. Необхідно дуже уважно стежити за дітьми.
Не слід ходити недослідженими вибухотехніками та рятівниками зонами, лісовими дорогами й стежками, чітко дотримуватись їх інструкцій.
Особливу небезпеку становлять так звані розтяжки. На них вже підірвалися кілька громадян на території нашої ОТГ, а також шість електриків, які працювали у Чорнобильській зоні. Тому треба суворо дотримуватись застережень фахівців. Якщо вони кажуть, що ходити можна тільки там і там – не слід грати з вогнем: крок вліво чи вправо, образно кажучи, може бути смертельним.
ВІД РЕДАКЦІЇ. Як нещодавно повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, нині щодня в Україні проводиться понад 5 тисяч розмінувань. Це складна й не швидка справа: як свідчить практика, один день війни зумовлює 30 днів, потрібних для знешкодження вибухонебезпечних предметів, котрі залишає після себе ворог. Для прискорення такої роботи в Україну незабаром прибудуть міжнародні команди піротехніків зі своєю технікою і спеціальними пристроями.

Залишити відповідь