ЩО «СВІТИТЬ» «МАРОДЕРАМ»…

Публікації Трибуни Праці
Війна – вона багатолика… Як багатоликі й люди… Це інтерв’ю я взяв у заступника начальника Іванківського відділу поліції №1 Вишгородського райвідділу поліції Олега Гордієнка неспроста. Воно, так би мовити, вузько тематичне: про явище так званого мародерства в нашій, окупованій 35 днів рашистами, громаді.
– Розкажіть, будь ласка, спочатку про розкрадені велосипеди на логістичному складі в Іванкові.
– Там тільки велосипедів було близько 5 тисяч штук. А ще ж й інші товари зберігалися: акустичні колонки, навушники та інше. Перелік майна там був дуже суттєвий. Отримали заяву від дружини власника складу. Бо його самого на межі з Малинським районом розстріляли російські військові. І ми одразу почали відповідну роботу. Вилучили десять велосипедів і почали переконуватись, що їх таки справді видавала всім бажаючим група осіб, які не мали ніякого відношення до того складу. Члени цієї групи, збивши там замки, собі набрали, що хотіли, а потім почали видавати всім, хто, почувши про таку можливість, приходив туди.
– Їх імена вже відомі?
– Практично так. Але в ході слідчих дій ми уточнюємо інформацію.
Вирішено так: якщо до п’ятниці 22 квітня ті, хто таким чином отримав велосипед, добровільно здадуть його назад, ці люди не нестимуть передбаченої законодавством відповідальності. Вони проходитимуть по справі як свідки. В іншому випадку ті, хто не здасть крадене добровільно, кваліфікуватимуться як співучасники крадіжки.
Але крім цього ми ще працюємо по «Будсфері» та інших розграбованих магазинах. По «Єві» ми поки що притягуємо до відповідальності – повідомили про підозру – двохгромадян. Як тільки запрацює суд в Іванкові, він обере їм запобіжні заходи.
– І що «світить» таким «мародерам»?
– На даний час Верховна Рада  внесла зміни в статті 185, 186 і 187  Кримінального кодексу України. (Це крадіжки чужого майна, грабіж і розбій). Такі злочини, скоєні в умовах воєнного стану, караються дуже жорстко – від 4-х до 8 років позбавлення волі. А при певних обставинах – і до 12-ти років.
Павло СМОВЖ.

 

Залишити відповідь