КОМПЛЕКС ТУРБОТ РОЗШИРЮЄТЬСЯ

Публікації Трибуни Праці

На щотижневих нарадах (відтепер проводяться по п’ятницях) з керівниками установ, підприємств і організацій, а також старостами селищної ради, обговорюються актуальні питання, що стосуються різних сфер життєдіяльності нашої ОТГ. Ось про що вела мову Іванківський селищний голова Тетяна Свириденко на останній – 22 квітня.
– Згідно вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», працюємо в режимі 60 робочих годин на тиждень. Тобто, запроваджена шестиденка з 10-годинним робочим днем. Вихідний – лише в неділю.
Стосовно святкування Великодня. Відзначаємо тільки в неділю 24 квітня. У понеділок всі працюємо повний робочий день. Старостам треба постійно перебувати у своїх громадах 24х7. Особливо це зумовлено тим, що немає зв’язку ( мобільного) між багатьма населеними пунктами, а ситуації бувають різними. І треба вирішувати всі нагальні питання: по забезпеченню водою, електроенергією, розмінуванню, гуманітарній допомозі, видачі довідок та ін.
На 22 квітня електропостачання налагоджено в 35-ти з 81-го населеного пункту нашої ОТГ. Без природного газу на цю дату – через значне пошкодження газопроводу – залишаються тільки села Заруддя і Кухарі, в яких комунальна інфраструктура пошкоджена на 90-95 відсотків. Але нам обіцяють пустити його туди вже через день-два. Якщо не будуть виявлені інші пошкодження…
Водопостачання на цю дату відновлено в 24-х населених пунктах з 42-х.
Пенсії, в основному, вже виплачені за квітень. За березень видадуть до кінця квітня.
Вже запрацювали банкомати, в них є готівка. Відновлена робота нашого відділення держказначейства та Укртелекому (є вже й від нього інтернет).
Через кілька днів запрацює АЗС «Дружба».
З понеділка 25 квітня деякі школи можуть приступити до дистанційного навчання. Як це виходитиме – не знаю: належного мобільного зв’язку й інтернету в нас ще немає.
Деяким батькам дошкільнят треба приступати до роботи, тож з понеділка 25 квітня має запрацювати якийсь із дитсадків. Відділу освіти треба подумати, як це зробити.
У нашій громаді на сьогодні залишилось тільки 50 відсотків дітей – 1656. Нині відомий нам усім професор Юрій Бандажевський займається питаннями їх відпочинку й реабілітації в Ірландії віком від одного року й до повноліття. При потребі – з мамами або бабусями. Тривалість перебування там не обмежена, враховуючи те, що в Україні іде війна. Це може бути місяць, два, півроку, рік. Діти перебуватимуть, в основному, в сім’ях. Оплачувати нам нічого не треба. Груп може бути стільки, скільки в нас набереться – чисельний ліміт не встановлений. Переїзд: автобусами до Польщі, звідти літаками – в Ірландію. Якщо мама не може поїхати з дитиною, слід оформити нотаріально доручення на того, хто супроводжуватиме дітей. Для дітей до 14 років проходить свідоцтво про народження. Якщо є закордонний паспорт – взагалі ідеально. Питання необхідних документів ще уточнюється, за день-два будемо знати й додатково всіх повідомимо.
Треба донести цю інформацію до всіх, кого вона стосується. А керівникам установ і старостам – невідкладно скласти списки бажаючих.
Стосовно поминальних днів. Не можна заходити на кладовища ніде. Поминати будемо цього разу тільки вдома. Навіть там, де кладовища візуально обстежили сапери. Потрібно ще перевіряти території спеціальними приладами. І поки не буде відповідних письмових документів (актів), підписаних фахівцями-піротехніками, вся відповідальність лежить на нас самих. Не треба гратися з вогнем, як то мовиться!..
Благодійники вже завезли до нас 3250 Великодніх пасочок. Їх треба роздати найбільш постраждалим людям так, щоб не було ні в кого нарікань. І робити це обережно через замінування деяких територій. Наприклад, різними небезпечними предметами «засіяні» села Заруддя, Кухарі, Слобода Кухарська, Підгайне, Тетерівське, Сидоровичі, Жміївка, Термахівка, Обуховичі. Але вчора піротехніки сказали мені, що немає такого виду вибухонебезпечних предметів, які б не були у Варівську. Там їх найбільше різних, досі багатьма саперами навіть не баченими. І це треба знати всім. Надосновне наше завдання – зберегти життя людей.
Комендантська година по м. Києву і області віднині триває з 22-ї години вечора до 5-ї ранку. Таке рішення прийнято головами міської та обласної військових адміністрацій і підтримано нами. Хоча раніше ми вирішували, що вона триватиме в нас з 20-ї години до 6-ї ранку.
Стосовно церков. Життя наочно показало нам, якими і чиїми віднині вони мають бути…
Далі. За два останні роки на проживання в нашу громаду заїхало немало людей, яких ми належним чином, на жаль, не вивчали. А тому й не знали, як і чим вони «дихають»… Війна показала, як вели себе немало з них: на користь РФ. Правоохоронці, а також Іванківський районний суд, який вже буде віднині працювати в нас, тепер мають багато роботи. Особливо, стосовно так званого мародерства та співпраці з орками – колабораціонізмом. Незважаючи на те, кого це стосується.
Треба всім нам робити висновки надалі.
Благодійний фонд «Лазар» передаватиме новенькі мобільні телефони з відновленими номерами й картками лише тим громадянам, які їх втратили в період окупації. За правдивість наданих в інформаціях даних нестимуть відповідальність персонально старости та керівники трудових колективів. Прошу: робимо по совісті, честі й справедливості!.. Оператори мобільного зв’язку Київстар та Водафон (МТС) обіцяють відновити таким своїм абонентам SIM-картки й попередні номери їх телефонів. Звертатися з цих питань можна напряму за номером, який я вам назвала.
За так званих мародерів. Їх у нас виявилося більше, ніж могли думати. Деякі люди вийшли з усіх можливих рамок, втративши честь і совість. З такими теж розберемося.
Щодо благоустрою. Треба приводити вцілілі населені пункти до стану, який у нас був до війни. Одночасно відновлюючи інфраструктуру постраждалих. Так, буде важкувато, але це треба робити. Якщо ми об’єднаємося в усіх таких зусиллях, дійсно будемо супернацією. Іншого шансу нам Бог не дасть…
На знімку – роботи на вул. 8 Березня в Іванкові.
Фото Павла СМОВЖА.

Залишити відповідь