ДІЙСНО:  ЛЮДИ  ПІЗНАЮТЬСЯ В БІДІ

Публікації Трибуни Праці

Сторінки майбутньої книги

Перший варіант цієї статті я написав ще в перші дні березня, під час розгулу окупантів у Іванкові.  Дізнався про деякі  подробиці пожежі, в результаті якої  25 лютого, на другий день війни, повністю згоріло приміщення Іванківського історико­краєзнавчого музею та прибудованого до нього офісу Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу). Тоді не міг не сісти за комп’ютер, аби занотувати отриману інформацію та свої думки з приводу.

Після деокупації нашого краю став особисто з’ясовувати  подробиці того, що сталося. І тепер цей текст поєднує в собі і первинний варіант, і вже пізніше  записані спогади учасників тих подій.

…Виявляється, в музей  поцілив не пілот російського штурмовика, як тоді мені розповідали. Влучив невеликого калібру якийсь запалювальний артилерійський снаряд. І прилетів він з південного боку – від моста перед Іванковом через річку Тетерів. Там 25 лютого вже стояв блок­пост рашистів з БТРами й танком. Чи від нічого робити стріляли по селищу й потрапили в це приміщення, чи свідомо й цілеспрямовано, бо завдання було таке?..

Щодо другого – цілеспрямованого пострілу. Від  полонених росфашівських військових, зокрема, пілотів авіації, маємо  вдосталь документальних доказів, котрі свідчать про попереднє ретельне визначення  їхнім командуванням об’єктів для обстрілів цивільної інфраструктури. Ви тільки пильно придивіться до записів, вилучених у  збитого нашими захисниками рашистського повітряного «аса» (на фото).  Перед вильотами вони отримували точні координати цілей, які  треба було бомбардувати. У цій записці­пам’ятці  зазначені Прибірськ, Іванків, Соснівка, Гостомель. І це лише одноденний «маршрутний лист» пілота  збитого у нашому регіоні штурмовика!

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.

На знімках: обгорілий після пожежі трактор зразка 30­х років минулого століття, автокраном переставлений зі стін музею прямо на подвір’я А. Харитончука;  згадувані вище трафаретні зображення двомовно закликають: «Європа замість війни»; так виглядає тепер музей, зокрема, з висоти пташиного польоту (фото на 1 стор.) і зсередини.