У ДАВОСІ – ПРО УКРАЇНУ І СТОЛИЧНУ ОБЛАСТЬ

Публікації Трибуни Праці

Давос у ці дні – в центрі уваги ділового світу. Традиційний, найбільш авторитетний економічний форум планети надав свої майданчики, зали, прес-центри, трибуни для дискусій щодо шляхів подолання викликів і розв`язання проблем, що постали нині перед світовим співтовариством. Передусім, спричинених віро-ломною, нічим не спровокованою агресією росії проти України. Через неї росія вперше не допущена до Давоса.
Натомість в епіцентрі уваги на форумі – Україна. Учасники Давоського зібрання з великим інтересом вислухали звернення Президента України В. Зеленського, виступи Прем`єр-міністра України Д. Шмигаля, керівника Офісу Президента А. Єрмака, віце-прем’єр-міністра України М. Федорова, інших відомих укра-їнських урядовців, політиків, економістів, бізнесменів.
Вражаючі трагічні наслідки й масштаби віроломного нападу рашистів на прикладі Київщини представи-ли на форумі голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба і мер Бучі Анатолій Федо-рук.
Буча, Гостомель, Ірпінь, Бородянка, Іванків, Ворзель, Макарів – ці назви широко відомі сьогодні в усьо-му цивілізованому світі. Давос отримав можливість з перших вуст почути про те, що пережили і в яких нині складних умовах перебувають мешканці територій столичної області, де тимчасово ступила нога безжалі-сного окупанта.
Заліковування завданих ран, ліквідація наслідків окупації вимагають величезних людських зусиль і ко-лосальних коштів. І Київщина, як і вся Україна, чекають від демократичного світу – зокрема, й тих його представників, яких зібрав Давос, – не лише розуміння цього, а й реальної підтримки.
“Ми повинні максимально ефективно побудувати діалог та роботу з країнами-партнерами для опера-тивної реалізації проєктів з відновлення. Зацікавити інвесторів в участі в цих важливих проєктах. Бо обсяг робіт колосальний. Тому моє завдання, як очільника Київської області, розповісти світовій спільноті про злочини російської армії на Київщині та сприяти залученню інвестицій для відбудови пристоличного регіо-ну”, – зазначив Олексій Кулеба.
Дискусії, зустрічі, спілкування, брифінги, сесії, робота в Давосі Українського дому засвідчують, що те-ма війни в Україні та її наслідків стала ключовою для нинішнього Економічного форуму.
Нагадаємо, що вперше після пандемії форум організовано в очному форматі. Він зібрав понад 2500 учасників з різних куточків світу.

Укрінформ.