СВІТ НЕ БАЙДУЖИЙ ДО НАС

Публікації Трибуни Праці

 

 

Після деокупації й у наші краї стали регулярно приїжджати іноземні журналісти. Аби  на власні очі побачити наслідки невиправданої нічим, нелюдської й тупої рашистської агресії проти українців, нашої культури і держави в цілому.

Я особисто вже супроводжував кілька груп закордонних колег по перу, телевізійників і радіожурналістів у поїздках по найбільш постраждалих місцях Іванківщини,  організовуючи їм зустрічі із нашими земляками, яким дісталося горя найбільше.

Потім вони розповідають про побачене й почуте у своїх ЗМІ й цим самим поширюють  правду про черговий геноцид українського народу, який влаштувала рашистська московія вже у XXI-му столітті. Саме тому такими важливими для нас є ці візити журналістів з різних видань і країн світу.

Ось яку інформацію про мого давнього знайомого виклали нещодавно у соцмережі Фейсбук працівники Іванківського центру соціально-психологічної реабілітації ( ЦСПР):

«Кореспондент іспанського періодичного видання “El Español” Рауль Морено вже вдруге відвідав наш Центр. Його непокоїть війна в Україні, і своїми публікаціями він прагне привернути увагу світу до цієї теми. Розповідає про реальні історії людей, які правдиво висвітлюють злодіяння рашистів та прагнення українців до миру.

У нас  Рауль зустрівся з майором ЗСУ Сергієм, який більше 5 років боронив Україну на Сході, а опинившись в окупації, був двічі захоплений в полон орками.

Поспілкувався з молоддю, яка допомагає плести маскувальні сітки для військових.

Поцікавився діяльністю фахівців ЦСПР, зокрема психологів, проблемами, з якими звертаються військові та цивільне населення, шляхами подолання психологічних проблем цільових груп.

Раулю було приємно чути слова вдячності на адресу іспанських асоціацій, які протягом багатьох років допомагають нашим дітям, і цього року допомогли з евакуацією матерів з дітьми у найскладніший період повномасштабного вторгнення рф».

А перед цим я отримав від іншого іспанського журналіста – Антоніо Піта, кореспондента видання «EL PAIS», дві його статті, підготовлені в нас. Зокрема, про знищення рашистськими нелюдами Іванківського  музею та про бомбардування села Нові Ладижичі.

Зберігаються в моїх фото- та відеоархівах і сюжети з голландського телебачення, створенню яких також доводилось сприяти. А також з литовських та деяких інших зарубіжних ЗМІ.

Розповсюдження такої інформації важливе ще й тим, що вона сприяє правильному розумінню в світі тривожної ситуації з перспективами інших країн: рф не відмовиться від своєї імперіалістичної політики, метою котрої  є намагання підкорити собі чи не всю Європу. Якщо не зупинити її зараз і назавжди!..

З цих позицій стає зрозумілим той факт, чому так дружно уряди й народи різних держав протягують нам руку допомоги. Й у гуманітарно-психологічному плані, і у військовому. А ця допомога нам дуже необхідна: без неї Україна не зможе вистояти проти такого потужного, але все таки приреченого на поразку, агресора.

Пропонуючи увазі читачів «Трибуни праці»  кілька світлин про роботу зарубіжних журналістів на Іванківщині, заразом висловлюю їм і свою персональну вдячність за неї. Розуміючи, наскільки вона складна і важлива під час триваючої війни.

Світ має знати всю правду  про чергову трагедію українського народу і про загрозу подібної небезпеки для інших країн.

Павло СМОВЖ.

На знімках: Антоніо Піта (1 стор., перший зліва) в с. Нові Ладижичі; голландські журналісти на вулиці 8 Березня в Іванкові; Рауль Морено (крайній справа) в ЦСПР .